Iné športy

Hokejisti Topoľčian majú za sebou ďalší ligový zápas. Pripísali si v ňom plný bodový zisk.

Ilustračný obrázok k článku Hokejisti zvrátili nepriaznivý stav: Štyri góly v poslednej tretine zadupali Humenné, VIDEO
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Skóre zápasu desiateho kola, na ktoré sa prišlo pozrieť takmer 900 divákov, v šiestej minúte otváral Kováčik. Hostia ešte do prvej prestávky dokázali zásluhou Bylinu vyrovnať (1:1). Jediný presný zásah prostrednej časti hry padol z hokejok hráčov Humenného. Presnejšie, presadil sa v 34. minúte Pavúk (1:2).

Topoľčany sa však nevzdali a poriadne sa do súpera obuli. Dôkazom je aj gólová kanonáda, ktorá zasypala bránu hostí. Najprv vyrovnával na 2:2 druhým presným zásahom Kováčik (41. minúta). O minútu neskôr sa Topoľčany dostali do vedenia zásluhou Uhnáka. V 44. minúte pridal expresný gól Laššo a domáci razom viedli po 4 minútach tretej tretiny 4:2. Záverečnú bodku za stretnutím strelil v 51. Uhnák a Topoľčany tak zakončili dokonalý obrat.

Najbližšie sa topoľčianski hokejisti predstavia v stredu 17. októbra na ľade v Považskej Bystrici.

„MHK Humenné ukázalo, že je veľmi hodnotným mužstvom ligy a dokážu vytrápiť aj partnerov, ktorí sú tabuľkovo vyššie. Gólová smršť v podaní topoľčianskeho tímu v poslednom dejstve našťastie spôsobila, že tri body napokon zostali doma,“ informuje HC Topoľčany na svojom webe.

HC Topoľčany – MHK Humenné 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)

Góly: 6. Kováčik (Kluka, Laššo), 41. Kováčik (Laššo, Hrudík), 42. Uhnák (Dvonč), 44. Laššo, 51. Uhnák (Grman) – 18. Bylina (Markuš, Michalčin), 34. Pavúk (Vrábeľ). Strely: 30:33. Vylúčenia: 5:6 na 2 min., navyše Podstavek 10 min. OT za nešportované správanie. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Druga – D. Konc ml., J. Konc ml. Diváci: 873

Topoľčany: Halo – Kováčik, Hrudík, Ďurčo, Král, Hruška, Bystričan, Grman, Duran – Kluka, Laššo, Tomčák – Dvonč, Uhnák, Bogoslovskii – Podstavek, Bečka, Tábi – Gergel D, Klenko, Pekarčík

Humenné: M. Nagy – Ondrej, Evstigneev, Mačkovič, Pavúk, Michalčin, Kamenický – Solomonchak, Bylina, Babynets – Vaško, Majerník, Fedorko – Jokeľ, Vrábeľ, Petráš – Lesňák, Markuš, Baláž