Lucia Lauková Správy

Zloženie nového mestského zastupiteľstva v Nitre: Vznikli 4 poslanecké kluby

V novom volebnom období budú v Nitre pôsobiť štyri poslanecké kluby. Medzi nimi aj klub nezávislých poslancov.

Ilustračný obrázok k článku Zloženie nového mestského zastupiteľstva v Nitre: Vznikli 4 poslanecké kluby
9
Galéria
Zdroj: TASR

V nitrianskom mestskom zastupiteľstve budú v novom volebnom období pôsobiť štyri poslanecké kluby. Najpočetnejší bude 11-členný klub Tímu Hattas. Jeho predsedom sa stal Roman Ágh.

Šesť členov bude mať klub Demokratickej koalície pravicových strán (DKPS), zloženej zo strán OĽaNO, SaS, Šanca, Sme rodina – Boris Kollár a KDH. Predsedom klubu sa stal Ján Greššo. Štyroch poslancov bude mať klub Tím pre Nitru s predsedníčkou Annou Šmehilovou. Rovnaký počet členov bude mať aj 1. klub nezávislých poslancov s predsedom Petrom Oremusom.

Mestská rada

Mestské zastupiteľstvo si zvolilo aj deväť členov mestskej rady. „V predloženom návrhu na členov rady sa prihliadlo na zastúpenie politických strán, politických hnutí a nezávislých poslancov zastúpených v mestskom zastupiteľstve,“ konštatuje sa v schválenom materiáli.

Bezpečnostná rada

Poslanci okrem toho zriadili aj 11 stálych komisií pri mestskom zastupiteľstve a zvolili si zo svojich radov jej členov. Podľa slov primátora Mareka Hattasa by k nimi mala v budúcnosti pribudnúť aj bezpečnostná rada, v ktorej by mali okrem mestských orgánov zastúpenie aj Policajný zbor SR a ďalšie inštitúcie. Mestské zastupiteľstvo tiež zriadilo výbory pre všetkých sedem mestských častí a schválilo mená sobášiacich poslancov.

Foto: ilustračné

Ustanovujúce zastupiteľstvo v Nitre
9
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM