LULA Správy

Zelený ostrov pred internátom Zobor chcú zastavať: Vyrásť tu má polyfunkčný objekt

V Nitre by mohol pribudnúť ďalší polyfunkčný objekt. Investor predstavil svoj zámer postaviť ho kúsok od internátu Zobor na Dražovskej ceste.

Ilustračný obrázok k článku Zelený ostrov pred internátom Zobor chcú zastavať: Vyrásť tu má polyfunkčný objekt
2
Galéria

Zámer predložil investor na posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Polyfunkčný dom by sa mal nachádzať na zelenej ploche neďaleko vysokoškolského internátu.

„Pripravovaná výstavba sa uvažuje v meste Nitra na zelenom ostrove medzi hlavnou cestou R1A a ulicou Dražovská,“ píše sa v zámere.

„Hlavným zámerom navrhovanej polyfunkčnej budovy je vytvoriť kvalitné prechodné ubytovanie v blízkosti prírodného prostredia s dôrazom na dostatočné presvetlenie a izolovanie jednotlivých bytov a služieb,“ uvádza sa v zámere.

V polyfunkčnom objekte je navrhnutých 18 bytových jednotiek a 21 internátnych buniek.

Termín výstavby

Stavba má mať šesť nadzemných podlaží. Na prvom nadzemnom podlaží budú umiestnené predajne potraviny, drogéria, lekáreň. Na 2. nadzemnom podlaží má byť parkovisko s celkovým počtom 125 stojísk. Na treťom nadzemnom podlaží sa bude nachádzať reštaurácia, administratívne priestory a služby a súčasne na 4. až 6. nadzemnom podlaží majú byť byty a internát. Celková podlahová plocha objektu je podľa zámeru 8995,80 m2.

Od druhého poschodia majú byť podlažia rozdelené do dvoch veží, ktoré sú na 3 nadzemnom podlaží prepojené terasou. „Tu sa nachádza reštaurácia, služby, a prenajímateľné priestory. Na ostatných podlažiach sa nachádzajú obytné jednotky a izby na prechodné ubytovanie internátneho typu,“ stojí v predloženom zámere investora.

S výstavbou investor plánuje začať na budúci rok v októbri. Stavba by mohla byť hotová koncom roka 2023.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zastavať chcú zeleň pred internátom Zobor: Vyrásť tu má polyfunkčný objekt
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie