Správy

Výstavba PROMENADA Living Park v Nitre pokračuje: Zverejnili VIZUALIZÁCIE

Rozostavaný skelet pri rieke by sa už onedlho mohol zmeniť na nepoznanie. Investor pokračuje vo výstavbe projektu PROMENADA Living Park.

Ilustračný obrázok k článku Výstavba PROMENADA Living Park v Nitre pokračuje: Zverejnili VIZUALIZÁCIE
4
Galéria
Zdroj: PROMENADA Living Park

Projekt PROMENADA Living Park prechádza do ďalšej etapy a po prípravnej fáze začínajú realizačné práce na jeho dostavbe. „Na viac ako 26 000 m2 obchodnej plochy vznikne približne 120 prevádzok vrátane nových atraktívnych konceptov, ktoré sa v Nitre predstavia prvýkrát. Predajné priestory dopĺňa rezidenčná časť s 89 bytmi, promenáda s gastro prevádzkami, zelené oddychové zóny a cyklotrasa pozdĺž celého projektu,“ opisuje budúcnosť projektu PR manažér Branislav Zajaček.

„Ukončili sme intenzívne prípravné práce, aby projekt obsahoval všetky potrebné náležitosti a spĺňal prísne administratívne a technické kritériá. Vďaka tomu aktuálne spúšťame realizáciu už priamo na stavenisku, kde boli ukončené búracie práce a špeciálne zakladanie,“ informoval Peter Kuliffay, manažér projektu PROMENADA Living Park z projektovej spoločnosti LIVING PARK a.s. a doplnil: „Projekt je jedinečný spracovaním stavby, modernými interiérovými priestormi, základným konceptom fungovania a ohľaduplným prístupom i prepojením s lokalitou, v ktorej sa nachádza.“

Projekt bude rozdelený na dve časti. Konkrétne sa jedná o obchodnú časť s rozlohou vyše 26 000 m2 a rezidenčné bývanie, ktoré tvorí 89 nových bytov s výhľadom na rieku a nitriansky hrad.

Pre návštevníkov i obyvateľov je v pláne vybudovanie dostatočnej kapacity parkovania priamo pod objektom.

„V projekte sa nepočíta so žiadnymi exteriérovými parkovacími státiami, čo podčiarkuje snahu minimalizovať zásahy do tejto zelenej lokality,“ dodáva Branislav Zajaček.

„Súčasťou projektu budú koncepty obchodných prevádzok, ktoré dnes v Nitre nemajú zastúpenie a v iných mestách či zahraničí sú veľmi populárne. Prvé názvy prezradíme už na jeseň,“ informoval Peter Kuliffay.

Návštevníci sa tak môžu tešiť na nákupné možnosti, gastronómiu, zábavu, detské ihriská a oddychové zóny. „Jedinečné umiestnenie na brehu rieky Nitra zároveň poskytuje možnosť vybudovania promenádovej časti s veľkými zelenými plochami, športoviskami a cyklotrasou,“ dodáva Zajaček.

„Tešíme sa zo skvelej spolupráce so zástupcami mesta v priebehu celej prípravnej fázy i riešenia do­pravného napojenia. Takisto komunikujeme so záujmovými skupinami na prepojení exteriérových priestorov, začlenenia cyklotrasy, výsadby zelene a využitia potenciálu promenády nie len pre obyvateľov Nitry, ale vďaka svojej unikátnej lokalite a špecifickému profilu aj pre celý región. Naším cieľom je vrátiť mestský život k rieke. Projekt plánujeme pre verejnosť otvoriť už v roku 2021,“ uzavrel Peter Kuliffay.

Na financovaní výstavby projektu sa budú podieľať štyri renomované banky, ktoré tak prejavili vysokú mieru dôvery voči investorom. „Zabezpečenie financovania nás posunulo ďalej smerom k úspešnému dokončeniu výstavby“ konštatoval Peter Kuliffay.

Investormi projektu sú spoločnosti LIVING PARK PRO a. s. pre obchodnú časť a LIVING PARK RESIDENCE spol. s r. o., ktorá zastrešuje výstavbu a predaj bytov. Prenájom obchodných priestorov sprostredkováva spoločnosť MAYFLOWER GROUP s. r. o. Developerom projektu je ICT ISTROCONTI, investično-obchodná spoločnosť s dlhoročným zameraním na realitný development. Architektúra pochádza z dielne architektonického tímu DKLN pod vedením Ing. arch. Ladislava Nagya.

PROMENADA Living Park
4
Galéria
Zdroj: PROMENADA Living Park
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM