Lucia Šútorová Správy Samospráva

Vstupné na nitrianske športoviská by sa malo zvyšovať: Dotkne sa to aj kúpaliska

Mesto plánuje zdražiť vstupné na letné kúpalisko, plaváreň i ďalšie športoviská. O návrhu rozhodnú poslanci.

Ilustračný obrázok k článku Vstupné na nitrianske športoviská by sa malo zvyšovať: Dotkne sa to aj kúpaliska
10
Galéria

Na najbližšom mestskom zastupiteľstve 30. mája sa budú poslanci zaoberať aj zvyšovaním vstupného do športových a rekreačných objektov mesta. Návrh sa týka plavárne, sauny, letného kúpaliska, tenisových kurtov na Chrenovej a Mestskej haly. Okrem toho by sa mali zmeniť aj sadzby za prenájom telocviční mestských základných škôl.

„Zmena sadzieb je navrhovaná z dôvodov premietnutia reálnych nákladov do vstupného, pričom je záujem, aby sadzobník bol prijatý ešte pred otvorením letnej sezóny kúpaliska, aby bolo vstupné upravené ešte pred otvorením a nemenilo sa v priebehu sezóny,“ píše sa v odôvodnení.

Drahšie vstupné

Mesto navrhuje zvýšiť vstupné na kúpalisko pre deti do 15 rokov z pôvodných 1,70 na 2 eurá, pre dospelých z 2,50 na 4 eurá. Zdarma by ostal vstup pre dieťa do 3 rokov.

Po novom by za vstup neplatilo dieťa ZŤP do 15 rokov a ani doprovod k dieťaťu ZŤP. Nový návrh zvyšuje príplatok za lehátko aj slnečník, z pôvodných 2 eur na 3,50 eur. Drahšia by bola aj mestská plaváreň, kde mesto navrhuje zvýšiť vstupné pre dospelých z 1,70 na 3,50 eur.

Komisia Mestského zastupiteľstva pre šport navrhované sadzby úhrad za vstup a užívanie športových a rekreačných objektov odporučila mestského zastupiteľstvu schváliť.

Foto: ilustračné

FOTO: Letné kúpalisko v Nitre 2018
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie