Lucia Lauková Šport Hokej

VIZUALIZÁCIE: TOTO by mohol byť nový zimný štadión pre hokejové talenty v Nitre

V novom zimnom štadióne by mohli vyrastať mladé hokejové talenty z celého regiónu. Podľa generálneho manažéra HK Nitra je vybudovanie takejto haly nutné.

Ilustračný obrázok k článku VIZUALIZÁCIE: TOTO by mohol byť nový zimný štadión pre hokejové talenty v Nitre
8
Galéria
Foto: Jozef Hrozenský

Nový tréningový zimný štadión by mohol vyrásť v areáli Spojenej školy na Slančíkovej ulici v Nitre. Slúžil by ako tréningová hala pre mladých hokejistov a krasokorčuliarov. Súčasťou projektu je aj výstavba internátu pre mladé talenty.

Zámer výstavby predstavil ešte začiatkom júla poslancom Nitrianskeho samosprávneho kraja generálny manažér hokejového klubu HK Nitra Tomáš Chrenko.

„Vyrastali by tu tí najlepší mladí športovci z celého regiónu, nielen z Nitry. Funguje to tak už teraz, že ‚vyťahujeme‘ chlapcov z Levíc, Nových Zámkov a ďalších miest a prichádzajú do Nitry. Ale naozaj máme problém s ľadom a vybudovanie takejto haly je už pre ďalší rozvoj mladých talentov nutné,“ povedal Tomáš Chrenko.

Podľa jeho slov podporujú výstavbu nového zimného štadióna všetky hokejové kluby v kraji. „S vedením týchto klubov sme podpísali memorandum o spolupráci a zhodli sme sa na tom, že je v záujme nás všetkých postaviť tréningovú halu na výchovu mladých športovcov, hokejistov i krasokorčuliarov. Podobná hala vyrástla aj pri strednej škole v Prešove a čoskoro sa začne stavať takýto štadión aj v Trenčíne,“ uviedol Chrenko.

V galérii si pozrite ako by nový tréningový zimný štadión mohol vyzerať!

VIZUALIZÁCIE: Zimný tréningový štadión v Nitre
8
Galéria
Foto: Jozef Hrozenský

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM