Aktualizované Lucia Šútorová Kultúra

Víkend je za dverami: Užite si voľné chvíle na týchto podujatiach v Nitre

Cez víkend sa môžete tešiť na viaceré podujatia. V Nitre si užijete letné kino pod holým nebom, koncerty aj zážitkovú noc vo hvezdárni.

Ilustračný obrázok k článku Víkend je za dverami: Užite si voľné chvíle na týchto podujatiach v Nitre
Zdroj: Rastislav Búgel

Zrodila sa hviezda (ZRUŠENÉ)

Premietanie 12. júla na Nitrianskom hrade je zrušené z dôvodu nepriaznivého počasia.

Film, ktorý spôsobil ošiaľ, má v hlavných úloháh hviezdne obsadenie. V novom spracovaní romantickej drámy sa ostrieľaný muzikant Jacksom Maine (Bradley Cooper) zamiluje do začínajúcej speváčky Ally (Lady Gaga). Tá už svoj veľký sen o kariére vzdala, pokiaľ ju Jack počas svojho megakoncertu neprinúti vyjsť na pódium. Film je popretkávaný piesňami, z ktorých viaceré sa stali hitmi. Vstupné 2 eurá. Počas premietaní filmov je možnosť vystúpiť na vežu katedrály. Časové intervaly výstupov sú o 20.30; 20.45; 21.15; 21.45 a 22.15 h s maximálnym počtom 25 návštevníkov. V cene lístka do veže je aj vstupenka na film. Cena dospelí 3 eurá; deti, študenti, seniori 2 eurá.

Večer (ne)známych filmových melódií

12. júla o 19.30 h, Trafačka

Atmosféra rokov minulých, kedy bola hudba naozajstnou vzácnosťou. Rôzne farebné a rytmické odtiene hudby z filmov dávno minulých, ale taktiež aj zo súčasnosti. Nebude chýbať ani doprovodné slovo, ktoré poslucháča prevedie touto kinematografickou etapou a jej piesňami. Vstupné 5 eur.

Hviezdy na dotyk

12. júla od 17.00 h, Krajské osvetové stredisko

Nitrianska hvezdáreň si v piatok pripravila podujatie Zážitková noc s astronómiou. Od 17.00 do 19.30 h bude otvorené nafukovacie planetárium a hravé astrodielne, ktoré odhalí tajomstvá vesmíru. Vstup do planetária bude o 17.00 a o 18.15 h. Je potrebné objednať sa vopred na čísle 0911 540 016 alebo mailom jana.ondruskova@kosnr.sk.

Večer od 20.00 do 21.15 h sa môžete tešiť na rozprávanie o prvom pristátí ľudí na Mesiaci. Po prednáške od 21.15 do 23.15 h bude nasledovať pozorovanie Mesiaca, Jupitera, Saturnu a hviezd. Vstupné 1 euro do planetária a 1 euro do hvezdárne, v cene je prednáška a pozorovanie.

Chrenovské letné kino

Letné kino na Chrenovej pokračuje v piatok 12. júla na Karpatskej ulici pri Žalári. Podujatie sa začína o 19.00 hodine susedskou opekačkou. Ako informujú organizátori na sociálnej sieti, špekáčiky a slanina na opekanie budú pripravené, ale môžete si priniesť aj vlastné. Deti sa môžu tešiť na diskotéku a animovaný film Snehová kráľovná: Tajomstvo ohňa a ľadu. Vstupné sa neplatí.

Koncert Truro Cathedral Choir

13. júla o 18.00 h, Katedrála sv. Emeráma – Nitriansky hrad

Tradícia založenia tohto zboru z Veľkej Británie sa datuje do roku 1880. Jeho súčasťou sú i detskí chrámoví speváci, čím sa ich vystúpenia stávajú skutočne výnimočným zážitkom. Vstup voľný.

Šansónový večer

13. júla o 19.00 h, Trafačka

Katarína Bielická a Miloš Fojtík spolu fungujú ako duo spev a klavír už viac ako 5 rokov. Za ten čas odohrali mnoho koncertov a iných spoločenských akcii. Svoj repertoár sa snažia prispôsobovať každej udalosti osobitne. V Nitre zaznejú šansonové piesne zo Slovenska, Česka, Francúzska, piesne notoricky známe no i šansóny, ktoré nie sú až tak veľmi popularne u širokej verejnosti. Napriek tomu však majú svoje čaro. Vstupné 2 eurá.

FC Nitra – Vasas FC Budapest

13. júla o 18.00, štadióne FC Nitra

Ďalší prípravný zápas FC Nitra je na programe v sobotu 13. júla v novom čase. Na domácom štadióne pod Zoborom sa bude hrať o 18.00 hodine. Nitra si sily zmeria so súperom z Budapešti.

Cyklojazda za hranice mesta

13. júla začiatok o 9.30 h, Svätoplukovo námestie

Spoločná cyklojazda za hranice mesta, konkrétne do Kostolian pod Tríbečom. Jazda letnou podtríbečskou krajinou, cestou tam osvieženie v Štitároch a v Jelenci a cyklojazda bude zakončená pri kostolíku Sv. Juraja v Kostoľanoch pod Tríbečom. Návrat späť do Nitry po ľahkom pikniku naplánovaný o cca 14.30/15.00 h.

Dvor Zázrakov: Palica von z vreca

14. júla o 17.00 h, Mestský park na Sihoti

V rámci Nitrianskeho kultúrneho leta bude v nedeľu pripravený pestrý program. Najmenší sa môžu tešiť na Dvor zázrakov, ktorý prinesie predstavenie Palica von z vreca. Po skončení predstavenia o 18.00 hodine bude program pokračovať vystúpením žiakov ZUŠ J. Rosinského pod vedením Tibora Seidla.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie