VÍKEND je pred nami: Čo sa bude diať v Nitre?

Druhý júnový víkend je tu. Ak si robíte plány na voľné dni, nahliadnite aj do šikovného prehľadu podujatí v Nitre.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku VÍKEND je pred nami: Čo sa bude diať v Nitre?
Zdroj: Dnes24.sk

Cyklistické preteky

9. až 10. júna v Nitre

Cyklisti pelotónu Okolo Slovenska by mali do Nitry doraziť 9. júna okolo 17.00 h. Okres Nitra opustia cyklisti až na druhý deň v sobotu 10. júna keď sa po Štúrovej a cez Univerzitný most vydajú smerom na Topoľčany.

Noc kostolov

9. júna od 17.50 do 18.00 h

Do medzinárodného podujatia Noc kostolov sa znova zapojí aj Nitra. Pripravený je bohatý program a mesto vyhlásilo aj súťaže. Otvorených bude 12 nitrianskych chrámov.

HARLEM GLOBETROTTERS

9. júna o 19.00 h, Mestská športová hala

Pre veľký úspech sa basketbaloví kúzelníci vracajú na Slovensko. V roku 2017 sa predstavia na jedinečnom turné, kde navštívia basketbalové centrá.

Vstupné od 18 do 60 eur

Juniáles so skupinou FENIX

9. júna o 19.00 h, Kaviareň múzeum

V piatok môžete stráviť aj s hudobnou skupinou FENIX. Tešiť sa môžete na nestarnúce hity.

Detská Kupecká

9. júna od 14.30 h, Kupecká ul.

Uvidíte ako sa robí vynikajúca talianska zmrzlina. Deti zabaví divadielko Svetielko, nebudú chýbať súťaže a maľovanie na textilné tašky. Vystúpia detí z tanečnej školy a príde aj kúzelník Tristan. Počas celého podujatia budú prebiehať sprievodné akcie ako Čarovná ulička – Staromestská čajovňa, workshopy: ako sa vyrába maňuška, maľovanie s láskou na textil, detské tetovacie štúdio a výstava detských knižiek.

Run in colors Nitra

10. júna od 13.00 do 20.00 h, Mestský park na Sihoti

Najväčší, najfarebnejší a najbláznivejší beh v Česku aj na Slovensku! V roku 2017 sa uskutoční už tretí ročník tejto akcie. V rámci after party vystúpi Ben CRISTOVAO.

Hokejový výstup na Zobor

10. júna so zrazom pred penziónom Artin o 9.00 h

Tradíciu spoločnej akcie hokejistov HK Nitra a ich fanúšikov si zopakujeme aj tento rok. Príchod na vrchol sa predpokladá o 10.00 hodine, kde si budete môcť vychutnať výhľad a spraviť si spoločnú fotku s vašimi hokejistami. Zostup z Pyramídy je naplánovaný na približne 11. hodinu. Ako uvádza HK Nitra na svojom webe približne o 12.00 h je pripravený obed za symbolický poplatok pred penziónom Artin.

MDD pod Borinou

10. júna od 15.00 h, Park pod Borinou, Klokočina

V sobotu bude na Klokočine športový deň pri príležitosti MDD. Tešiť sa môžete na súťaže či maľovanie na tvár. O zábavu sa postarajú animátori z detského tábora Bombovo.

Cineama 2017

od 9. do 11. júna Mlyny Cinemas

V Nitre sa bude konať 25. ročník celoštátnej súťaže Cineama. Diváci sa môžu tešiť na takmer 100 filmov.

Letný trh v Trafačke

11. júna od 10.00 do 18.00 h, Trafačka

Fotogaléria Trafačka v Nitre pripravuje deviaty Trafo.trh, ktorý už tradične ponúkne ručné výrobky a domáce produkty. Je zároveň aj priestorom na výmenu receptov, susedský bazár i priateľské rozhovory.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame