Peter Klimant Správy

VIDEO, z ktorého mrazí: Unikátny pohľad na slovenský bermudský trojuholník

Na internete sa objavilo zimomriavky prinášajúce video z pohoria Tríbeč, o ktorom sa hovorí aj ako o slovenskom bermudskom trojuholníku. Záznam označil za desivý aj samotný autor hororového bestselleru o Tríbeči - Trhlina Jozef Karika. Pozrite si ho!

Ilustračný obrázok k článku VIDEO, z ktorého mrazí: Unikátny pohľad na slovenský bermudský trojuholník
Zdroj: YouTube.com

Pohorie Tríbeč je záhadné miesto, opradené legendami, vyvolávajúce u mnohých strach. Za nevysvetlených okolností sa tu totiž dlhé roky strácajú ľudia, o tomto mieste sa preto často hovorí aj ako o slovenskom bermudskom trojuholníku. Nedávno dokonca od slovenského spisovateľa Jozefa Kariku vyšla aj kniha pod názvom Trhlina, ktorá opisuje tieto záhadné zmiznutia. Rozhovor s autorom o jeho diele si môžete prečítať TU.

Hororové video

Najnovšie sa na internete objavilo zimomriavky prinášajúce video natočené práve o pohorí Tríbeč. Vidieť na ňom môžeme naozaj strašidelné zábery doprevádzané tajomnou hudbou. Jeho autorom je František Gerši z Nitry, ktorého k vytvoreniu videa motivovala práve spomínaná kniha. „Video vzniklo ako taký postranný nápad, „úlet“, po prečítaní knihy Trhlina od autora Jozefa Kariku. Keďže miesta, ktoré sú v knihe osobne poznám, tak som sa rozhodol urobiť krátke video a ukázať tak čitateľom miesta, ktoré sú opísané v knihe,“ vyjadril sa Gerši.

Ako ďalej prezradil, video vznikalo na začiatku februára, teda práve v období, keď v tomto pohorí vraj záhadne miznú ľudia. „Natáčal som ho v priebehu troch dní alebo dve noci, ktoré som osobne sám strávil v pohorí Tríbeč,“ dodal.

Desí aj spisovateľa Kariku

Strašidelné video sa už stihlo dostať aj k samotnému spisovateľovi Jozefovi Karikovi, ktorý nešetril chválou na kvalitu jeho spracovania.

„Tak toto sa oplatí pozrieť! Lokality z Trhliny nakrútené v tom správnom počasí – za súmraku, dokonca v noci a pod. Desivé aj pre mňa. Riadne zimomriavky, kvalitne hororová záležitosť. Presne tá atmosféra, o akú som sa snažil aj v Trhline,“ vyjadril sa na svojom facebookovom profile Jozef Karika, ktorý zároveň poďakoval Františkovi Geršimu za skvelé spracovanie videa. Pozrieť si ho celé môžete v našej priloženej videogalérií, samozrejme len, ak sa nebojíte…

VIDEO prinášajúce zimomriavky: Tajomný Tríbeč zachytený na kamere
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM