Lucia Lauková Iné športy Správy

Viceprimátor otvorene: Etapa medzinárodným cyklistických pretekov skončí pred zbúraniskom

Viceprimátor kritizuje, že etapa Okolo Slovenska skončí pred zbúraniskom. Podľa neho je takýto výber miesta nevyužitou šancou na propagáciu mesta.

Ilustračný obrázok k článku Viceprimátor otvorene: Etapa medzinárodným cyklistických pretekov skončí pred zbúraniskom
Zdroj: Dnes24.sk

Dojazd tretej etapy cyklistických pretekov Okolo Slovenska bude v Nitre 15. septembra na Štefánikovej triede, pred zbúraniskom bývalého kultúrneho domu Orbis. Podľa nitrianskeho viceprimátora Jána Vanča je takýto výber miesta nevyužitou šancou na propagáciu mesta.

Podľa jeho slov môže Nitra ponúknuť tisíc iných možností dojazdu. „Žiaľ, vybral sa tento. Možno práve dojazd pod Nitrianskym hradom by bol aj z dopravného hľadiska výhodnejší. Hneď, ako som sa dozvedel od nášho kompetentného pracovníka na mestskom úrade, že dojazd etapy medzinárodných cyklistických pretekov bude pred zbúraniskom, snažil som sa konať v tejto veci a požiadal som o možnú zmenu cieľa pred tržnicou, prípadne na Sihoti," uviedol Vančo.

Mesto pôvodne navrhovalo inú trasu dojazdu, tú však polícia neschválila. Viceprimátor oslovil aj organizátorov pretekov, podľa ktorých však dojazd etapy už nebolo možné preložiť.

„Po konzultácii so zástupcami mesta a s políciou v Nitre, a v snahe čo najmenej paralyzovať dopravu v meste v deň štátneho sviatku 15. septembra, sme pristúpili na kompromis, hoci my organizátori sme plánovali dojazd na inom mieste. V súčasnosti je už akákoľvek zmena nemožná. Veríme, že i napriek tomu si cyklisti z Nitry a ich sprievod odnesú len tie najkrajšie zážitky a spomienky," skonštatoval športový riaditeľ pretekov Ľudovít Lučanič.

Podľa Vanča je smutné, že účastníci pretekov a ich sprievod uvidia z Nitry namiesto jej krás iba zbúranisko. „Mesto Nitra a Nitrianska organizácia cestovného ruchu, poslanci mestského zastupiteľstva i Nitrianskeho samosprávneho kraja sa snažia prezentovať Nitru vždy v tom najlepšom svetle. Žiaľ, dojazd etapy v našom meste je čisto premárnená možnosť," skonštatoval nitriansky viceprimátor.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM