Správy

Veľkonočné sviatky v Nitre: MHD a aj prímestská doprava so zmenami

Veľkonočné sviatky už klopú na dvere. Arriva Nitra informuje o zmenách v MHD a prímestskej doprave.

Ilustračný obrázok k článku Veľkonočné sviatky v Nitre: MHD a aj prímestská doprava so zmenami
Foto: Rastislav Búgel

Autobusy mestskej i prímestskej dopravy budú počas veľkonočných sviatkov premávať v sviatočnom režime. „Spoločnosť ARRIVA je aj počas mimoriadnej situácie pripravená v zmysle rokovaní s objednávateľmi zabezpečiť, aby sa ľudia pracujúci v nemocniciach a v ďalších prevádzkach, ktoré budú počas Veľkej noci otvorené, dostali do práce a následne domov. ARRIVA zároveň žiada cestujúcich, aby dbali na dodržiavanie nariadenia vlády SR týkajúceho sa presunov obyvateľov mimo okresu ich pobytu, ktoré platia pre obdobie od 8. do 13. apríla,“ informuje Petra Helecz.

Prímestská doprava a cyklobus

V pracovných dňoch do 9. apríla a od 14. apríla 2020 naďalej platí špeciálny režim. Spoje premávajú ako v pracovných dňoch počas letných školských prázdnin.

„Počas predĺženého víkendu, od 10. do 13. apríla 2020 sa premávka riadi podľa značiek uvedených v cestovnom poriadku – v jednotlivých dňoch jazdia príslušné spoje (podľa toho, či je sobota alebo sviatok). Na Veľkonočnú nedeľu je premávka obmedzená viac, nepremávajú ani niektoré sviatočné spoje – odporúčame sledovať aj poznámky s číslom v čiernom poli, ktoré určujú dátumy, v ktorých spoj nepremáva,“ informuje Arriva Nitra.

Arriva tiež upozornila, že premávka sezónnej linky C35 (cyklobus), ktorá tradične začína v tomto období, je vzhľadom na aktuálne udalosti odložená na neurčito. Cyklobus teda zatiaľ nebude premávať.

Linky MHD Nitra:

Deň:   Premávka MHD ako:
Pracovné dni do štvrtka 9. apríla 2020 v špeciálnom režime pre pracovný deň (ako v sobotu, na linkách 4, 16, 17, 22, 23, 26 idú niektoré spoje navyše – zverejnené sú na www.arriva.sk/nitra/live)
Piatok 10. apríl 2020 nedeľa, sviatok
Sobota 11. apríl 2020 sobota
Nedeľa 12. apríl 2020 nedeľa, sviatok
Pondelok 13. apríl 2020 nedeľa, sviatok
Pracovné dni od utorka 14. apríla 2020 v špeciálnom režime pre pracovný deň (ako v sobotu, na linkách 4, 16, 17, 22, 23, 26 idú niektoré spoje navyše – zverejnené sú na www.arriva.sk/nitra/live)

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM