Rastislav Búgel Samospráva

V Nitre začína oprava ciest: Mestské služby majú pripraveného štvrť milióna eur!

Nitrianska radnica začína v týchto dňoch s opravou komunikácií po zimnej sezóne. Mestské služby majú na tento účel vyčlenených 260 000 eur, za ktoré sa majú zrekonštruovať úseky ciest a chodníkov, ktoré sú v havarijnom stave.

Ilustračný obrázok k článku V Nitre začína oprava ciest: Mestské služby majú pripraveného štvrť milióna eur!
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk

Magistrát plán opráv konzultoval s jednotlivými výbormi mestských častí. Práce sa začnú na sídlisku Diely a postupne budú pokračovať v ďalších častiach mesta. Pri plánovaní harmonogramu opráv bude mesto zohľadňovať aj trasy liniek mestskej autobusovej dopravy.

„Budeme to robiť vo vlastnej réžii. Uvidíme, ako rýchlo nám to pôjde. Máme vypracovaný presný súpis. Je urobený v dvoch sledoch. Ako prvé sa budú opravovať havarijné stavy, ktoré musíme odstrániť a kde sa dá zrýchleným spôsobom postupovať pri verejnom obstarávaní,“ vysvetlil nitriansky primátor Jozef Dvonč. V druhom slede začne mesto odstraňovať menšie výtlky, ktoré môžu byť opravené aj s menším časovým oneskorením.

„Je to otázka vyrezania povrchu cesty, vyčistenia, penetrácie a zaliatia výtlku. Verím, že sa nám to podarí, že kvalita opráv bude zachovaná a že to bude urobené aj rýchlo,“ uviedol Dvonč.

Kým vlani po zime opravoval cesty mestský podnik Nitrianska investičná spoločnosť, tento rok budú rekonštrukcie komunikácií v réžii Mestských služieb. „Nitrianska investičná spoločnosť nebola materiálne a technicky dobudovaná a nemá zmysel, aby si požičiavala ľudí z Mestských služieb, ktoré môžu vykonať opravy ciest samé. Okrem toho sme rokovali aj s inou dodávateľskou firmou, ktorá má podobné podmienky ako naše Mestské služby. Preto uvažujeme, že do mesta pustíme na opravu ciest a chodníkov aj túto partiu, vďaka čomu by práce napredovali rýchlejšie,“ dodal Dvonč.

Čítajte tiež:

Prebytok vo výške viac ako 3 milióny: Mesto ho presunie do rezervného fondu

Vstup súkromnej firmy neodsúhlasili: Mesto prebuduje kúpalisko vlastnými silami

Novinka na Orechovom dvore: Mesto tam bude prevádzkovať materské centrum

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM