Rastislav Búgel Samospráva

Vstup súkromnej firmy neodsúhlasili: Mesto prebuduje kúpalisko vlastnými silami

Mesto Nitra prebuduje letné kúpalisko na Sihoti vlastnými silami a bez spoluúčasti súkromného investora. Rozhodli o tom mestskí poslanci, ktorí neodsúhlasili vstup Nitry do verejno-súkromného partnerstva s firmou COS – Československá obchodní, s.r.o.

Ilustračný obrázok k článku Vstup súkromnej firmy neodsúhlasili: Mesto prebuduje kúpalisko vlastnými silami
Zdroj: Dnes24.sk

Pražská spoločnosť, ktorej majiteľom je Dušan Vlnka z Topoľčian, bola jediným účastníkom a teda aj víťazom ponukového konania, prostredníctvom ktorého radnica hľadala partnera na dostavbu letného kúpaliska na zariadenie s celoročnou prevádzkou. Mestské zastupiteľstvo však na svojom marcovom rokovaní rozhodlo, že sa od pôvodného projektu i plánovaného verejno-súkromného partnerstva upustí a celá investícia bude iba v réžii mesta.

„My teraz hľadáme firmu, ktorá to vyprojektuje ešte raz a čo najlacnejšie. Potom poslancom predložíme časový harmonogram a finančné zabezpečenie akcie. Predpokladám, že pôjdeme značne dole s cenou, projekt zjednodušíme a zostaneme v hraniciach súčasného areálu. Na ten účel, aby to bolo kúpalisko s celoročným využitím, to postačí. Na tomto sa teraz pracuje veľmi intenzívne,“ povedal nitriansky primátor Jozef Dvonč.

O prestavbe nitrianskeho kúpaliska na zariadenie s celoročnou prevádzkou sa v Nitre hovorí už niekoľko rokov. Podľa pôvodného projektu mal zostať z pôvodného vybavenia iba plavecký bazén. Dominantou kúpaliska mala byť kruhová bazénová hala. Súčasťou by boli aj tobogany, vírivé bazény a ďalšie vodné atrakcie spolu so saunami, fitneszariadeniami a kaviarňou. Podľa nových plánov radnice sa má celý projekt podstatne zjednodušiť.

„Ak nebudeme mať spoluinvestora, tak musíme skutočne hľadieť na každé euro. Odhadujem, že investícia by nemala presiahnuť osem miliónov eur. Mesto samé bude investor, bude zodpovedať za všetko, čo sa na kúpalisku bude diať. Celá prevádzka teda bude naša, aj keď dnes ešte neviem, kde tých osem miliónov zoberieme. Či to bude z úveru alebo iných zdrojov a či to bude za rok, alebo dva,“ povedal Dvonč.

Čítajte tiež:

Prestavba letného kúpaliska je neistá: Záujem prejavila jediná firma

Novinka na Orechovom dvore: Mesto tam bude prevádzkovať materské centrum

Zjednodušenie presunu imobilným ľudom: V ponuke je aj bezbariérová prehliadka mesta

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM