V Nitre rastie 35 nájomných bytov pre mladé rodiny: Hotové majú byť do konca roka

Do konca tohto roka má v Nitre pribudnúť 35 nových nájomných bytov. Podľa primátora ide o cenovo dostupné štartovacie byty.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku V Nitre rastie 35 nájomných bytov pre mladé rodiny: Hotové majú byť do konca roka
Foto: Zlatica Gregorová

Mesto Nitra plánuje v polovici decembra tohto roka odovzdať do užívania 35 nových nájomných bytov na Hlbokej ulici v mestskej časti Čermáň. Byty vznikli prestavbou mestskej ubytovne. Predpokladané investičné náklady na prestavbu predstavujú 1,1 milióna eur, mesto získalo na realizáciu projektu pôžičku zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

V bývalej ubytovni vzniklo 25 jednoizbových bytov a desať garsónok. Zrealizované je nové dispozičné riešenie všetkých bytových jednotiek, vykonávajú sa práce súvisiace so zatepľovaním podhľadov a nátermi podlahových priestorov. Ukončené sú aj práce na vonkajšej fasáde, objekt má novú strechu, okná s francúzskymi balkónmi a zábradlia. V objekte bola zavedená voda, dokončená je kanalizácia a pokračujú práce na vzduchotechnike.

„Ide o cenovo dostupné štartovacie byty. Máme záujem na tom, aby mladé rodiny s deťmi ostávali žiť a pracovať v Nitre, preto chceme vo výstavbe nájomných bytov pokračovať,“ povedal primátor Nitry Jozef Dvonč.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR