Lucia Lauková Správy

V Nitre pribudla ďalšia nádoba na použité ihly: Miesto vybrali na Klokočine

Na nitrianskom sídlisku Klokočina sa našlo najviac pohodených striekačiek v meste. Osadili tu druhú nádobu Fixpoint.

Ilustračný obrázok k článku V Nitre pribudla ďalšia nádoba na použité ihly: Miesto vybrali na Klokočine
2
Galéria
Foto: Roman Oravec / Zdroj: Mesto Nitra

Po autobusovej stanici osadili bezpečnostný kontajner na použité injekčné striekačky aj na Klokočine. Práve tu našli pracovníci združenie Storm najviac pohodených použitých ihiel.

Nádoba na stanici sa podľa združenia osvedčila. „Mesiac po jej osadení sa v nej našlo osemnásť injekčných striekačiek,“ povedal Pavol Ščasný zo združenia Storm.

Takmer 80 ihiel

Druhá nádoba na použité ihly Fixpoint, je na Klokočine na Petzwalovej ulici. „Našlo sa tu najviac pohodených injekčných striekačiek v meste. Bolo ich skoro osemdesiat,“ doplnil Pavol Ščasný.

Ako vysvetľuje radnica, samotné zariadenie je určené ako ochrana verejného zdravia. „Do nádoby je možné bezpečne zlikvidovať zahodenú ihlu a zabrániť tak nákaze, ktorá je možná napríklad u detí, či zvierat, ktoré nevedia rozlíšiť, že striekačka je nebezpečná,“ približuje mesto Nitra na sociálnej sieti.

Bezpečnosť pri manipulácii

Radnica uisťuje, že nádoby Fixpoint sú navrhnuté tak, aby sa prsty neporanili o vhodené ihly. „Nezrania sa tak ani pracovníci Stormu, ak budú z nádoby vyhadzovať ihly, pretože vo vnútri nádoby je ďalšia, z ktorej sa dajú striekačky bezpečne vysypať,“ dodáva mesto Nitra.

Ak na striekačky natrafíte ďaleko od bezpečnostnej nádoby môžete ich vhodiť do prázdnej fľaše. Ak sa bojíte o svoje zdravie, kontaktujte pracovníkov Združenia Storm na telefónnom čísle 0905/943 229 alebo mailom: zdruzenie.storm@gmail.com.

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM