Lucia Lauková Správy

Druhý na Slovensku: V Nitre pribudol bezpečnostný kontajner na striekačky, FOTO

Na autobusovej stanici v Nitre pribudol bezpečnostný verejný kontajner Fixpoint na injekčné striekačky. Osadilo ho nitrianske združenie Storm.

Ilustračný obrázok k článku Druhý na Slovensku: V Nitre pribudol bezpečnostný kontajner na striekačky, FOTO
5
Galéria
Zdroj: TASR

Zberná nádoba Fixpoint je od 17. júla osadená v blízkosti verejných toaliet na autobusovej stanici v Nitre. Zabezpečí bezpečnú likvidáciu použitých striekačiek.

Nitrianske združenie Storm sa dlhodobo venuje sekundárnej prevencii drogovej závislosti formou terénnej práce s užívateľmi drog. Bezpečnostný kontajner v Nitre je druhým na Slovensku, prvý bol nainštalovaný pred polrokom v Trnave.

"Kontajner dávame preto, aby sme sa vyhli nachádzaniu striekačiek na zemi v meste, čo sa nám reálne deje,“ vysvetlil dôvody inštalovania Pavol Ščasný, štatutárny zástupca združenia Storm.

Nádoba Fixpoint je podľa jeho slov určená pre injekčných užívateľov drog, ktorí nechcú nosiť pri sebe použité injekčné striekačky, ale zároveň ich nechcú len tak odhodiť na trávnik alebo na pieskovisko.

Cieľom Fixpointu je znížiť riziko náhodného prenosu krvou prenosných ochorení na majoritnú populáciu týmto spôsobom zberu a bezpečnej likvidácie injekčných striekačiek. Kontajner budú pravidelne kontrolovať pracovníci združenia. Vyberú z neho zahodené ihly, ktoré bezpečne zlikvidujú.

Ako zberná nádoba v Nitre vyzerá si môžete pozrieť v galérii!

Druhý na Slovensku: V Nitre pribudol bezpečnostný kontajner na striekačky, FOTO
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM