Lucia Lauková Správy

Úspech UKF v Nitre: Dostala sa do TOP desiatky najlepších slovenských univerzít

Na svete je nový rebríček hodnotenia vysokých škôl podľa akademických aktivít. Takto sa medzi slovenskou i európskou konkurenciou umiestnila UKF v Nitre.

Ilustračný obrázok k článku Úspech UKF v Nitre: Dostala sa do TOP desiatky najlepších slovenských univerzít
Zdroj: TASR

Univerzita Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre je jednou z deviatich najlepších slovenských vysokých škôl. Podľa prorektorky UKF pre medzinárodné vzťahy Gabriely Miššíkovej to vyplýva z aktuálneho rebríčka University Ranking by Academic Performance (URAP).

Hodnotili ich tisíce

Ide o rebríček zostavovaný Inštitútom informatiky na Middle East Technical University. „Ranking URAP sumarizuje hodnotenie podľa kritérií, ktoré hodnotia vedecké aktivity univerzít. V rankingu 2017 – 2018 bolo posudzovaných 4000 univerzít, z ktorých do hodnotenia postúpilo 2500 najlepších,“ vysvetlila Miššíková.

Na celkovom hodnotení sa rôznou váhou podieľa šesť kritérií. Je to počet článkov v roku 2016, počet všetkých citácií za obdobie rokov 2012 až 2016, počet všetkých publikácií, impakt článkov, impakt citácií a medzinárodná vedecká spolupráca.

Umiestnenie UKF v Nitre

Hodnotenie URAP tak podľa Miššíkovej predstavuje jeden z najrozsiahlejších rankingových systémov hodnotenia kvality univerzít s najvyšším počtom publikácií. „UKF sa v hodnotení URAP 2017/2018 umiestnila na 790. mieste v Európe a v slovenskom porovnaní hodnotených univerzít obsadila deviate miesto,“ dodala Miššíková.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM