Lucia Šútorová Správy

Univerzitný most je čiastočne uzavretý už dva týždne: Nie všetci vodiči si zvykli, VIDEO

Dopravné obmedzenia súvisiace s rekonštrukciou Univerzitného mosta platia od stredy 28. augusta.

Ilustračný obrázok k článku Univerzitný most je čiastočne uzavretý už dva týždne: Nie všetci vodiči si zvykli, VIDEO
Zdroj: Polícia SR - Nitriansky kraj

Už viac ako dva týždne je Univerzitný most v Nitre čiastočne uzavretý. Zjazdná je len polovica vozovky mosta, a to len v smere von z mesta.

Obchádzková trasa v smere z Chrenovej vedie z Triedy Andreja Hlinku cez ulicu Slančíkovej na Willsonovo nábrežie a na Štúrovu ulicu. Druhá polovica mosta je prejazdná v smere von z mesta.

Situáciu od začiatku čiastočnej uzávierky sleduje polícia. Väčšina šoférov si už podľa nitrianskej polície na obchádzkovú trasu zvykla.

„Policajti dopravnej a poriadkovej služby sa však občas stretnú aj s nevšímavými vodičmi, ktorí vojdú do protismeru alebo absolútne nerešpektujú dopravné značenie, semafory a pokyny policajta,“ uvádza krajská polícia na sociálnej sieti.

„Polícia preto znovu vyzýva vodičov, aby sledovali a rešpektovali dopravné značenie, svetelnú signalizáciu a pokyny polície,“ pripomína nitrianska polícia.

Čiastočná uzávera Univerzitného mosta potrvá do 20. decembra 2019. Oprava mosta, ktorý bol v zlom technickom stave, bude stáť 2 244 405,79 eur s DPH.

Foto: ilustračné

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie