Lucia Lauková Šport Futbal

Trnava vyhrala nad Nitrou aj bez pomoci fanúšikov: Rozhodol jediný gól

V sobotu pokračovali zápasy o záchranu vo Fortuna lige. Nitre sa skórovať na domácom štadióne nepodarilo.

Ilustračný obrázok k článku Trnava vyhrala nad Nitrou aj bez pomoci fanúšikov: Rozhodol jediný gól

Futbalisti Spartaka Trnava zvíťazili v sobotňajšom zápase 9. kola nadstavby o záchranu vo Fortuna lige 2018/2019 na štadióne Nitry 1:0.

Ako prvá pohrozila Trnava dvoma nebezpečnými akciami Lovata. Po polhodine sa dostal do šance domáci Vestenický, ale skóre sa nemenilo. Ani o 5 minút po strele Trnavčana Tavaresa. V 39. minúte fauloval v šestnástke Hing-Glover Chobota, ktorého stiahol za dres. Nitra kopala penaltu, ale Vestenický ju zahodil.

Po hodine hry Kóňov nebezpečný pokus z priameho kopu Rusov výborne vyrazil. Potom každý chvíľku ťahal pílsku, no skóre otvorila trnava. V 79. minúte dostal Depetris dobrý center a prekonal Šipoša. Do konca súboja sa už skóre nezmenilo a Trnava v krajskom derby uspela nad rivalom. V tabuľke skupiny o záchranu je na prvom mieste s 37 bodmi rovnako ako Senica.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

FC Nitra – Spartak Trnava 0:1 (0:0)

Gól: 79. depetris, ŽK: Hing-Glover (Trnava). Rozhodovali: Gemzický – D. Hrčka, Vorel, 807 divákov.

FC Nitra: Šípoš – Šurnovský, Niba, Farkaš, Kuník – Kóňa, Bilovský – Chobot, Štefanec (61. Fábry), Charizopulos (84. Sokovič) – Vestenický (80. Chovanec)

Spartak Trnava: Rusov – Lovat, Mesík, Abena, Hing-Glover (58. Turňa) – Janečka, Sloboda – Tavares (84. Čonka), Miesenböck (67. Yilmaz), Mihálek – Depetris