Lucia Lauková Futbal

Škody na štadióne FC Nitra sú zrátané: Presiahli 50-tisíc eur

Futbalový stánok pod Zoborom utrpel vysoké škody po finálovom zápase medzi Trnavou a Žilinou. Mesto už pozná približnú sumu.

Zdroj: Dnes24.sk

Škody po finálovom zápase Slovenského pohára v Nitre sú zrátané. Podiel na tom majú oba fanúšikovské tábory Trnavy aj Žiliny.

„Škody sú pomerne vysoké. Celková škoda je približne 53-tisíc eur, z toho 46-tisíc eur na strane fanúšikov Trnavy a 7-tisíc eur v sektore Žilinčanov," prezradil hovorca mesta Nitra Tomáš Holúbek.

Ako informovalo mesto, v trnavskom sektore bolo viac ako 70 poškodených sedačiek, v žilinskom sektore viac ako 30. „Najvyššia škoda je na trávniku v trnavskom sektore, takmer 11-tisíc eur," povedal hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Slovenský futbalový zväz ako usporiadateľ finále zobral podľa hovorcu mesta za všetky pochybenia zodpovednosť na seba a sľúbil všetky škody uhradiť.

Začiatkom mája to potvrdila hovorkyňa SFZ Monika Jurigová, s tým, že po vyčíslení škôd bude zväz žiadať náhradu od klubov, ktorých fanúšikovia tieto škody spôsobili. "Na základe správy delegáta sa vstupom fanúšikov na trávnik bude zaoberať Disciplinárna komisia SFZ,“ povedala začiatkom mája Monika Jurigová, hovorkyňa SFZ.

Fanúšikovia počas finále Slovnaft Cup-u v Nitre
19
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM