Lucia Lauková Správy

TOP správy týždňa: Udalosti, ktorými žila Nitra posledné dni

Všetko o čom by ste mali vedieť na jednom mieste. Pozrite si top 5 správ o udalostiach uplynulého týždňa z mesta pod Zoborom.

Ilustračný obrázok k článku TOP správy týždňa: Udalosti, ktorými žila Nitra posledné dni
Zdroj: Dnes24.sk

Zebra na sídlisku

Uprostred najväčšieho nitrianskeho sídliska by sme mohli očakávať nanajvýš psa bez vôdzky, alebo zatúlanú mačku. Vo štvrtok podvečer však nejednému okoloidúcemu „padla sánka“. Neďaleko nákupného centra i po frekventovanej ceste, sa totiž prechádzala zebra. Exotické zviera utieklo z priľahlého cirkusu.

Čítajte tu: Obyvatelia Klokočiny si mohli oči vyočiť: Po sídlisku pobehovala zebra, VIDEO

Liečivá studnička neďaleko Nitry

Stovky pútnikov sa každoročne stretávajú v obci Lehota v okrese Nitra pri studničke, o ktorej liečivých účinkoch kolujú chýry už takmer sto rokov. Miesto nad Lehotou sa spája s udalosťami, ktoré siahajú do 19. storočia. Podľa rozprávania miestnych sa mladému obecnému pastierovi Jozefovi Dobrovoľnému zjavila pri studničke Panna Mária. Požiadala ho, aby na toto miesto privádzal pútnikov.

Čítajte tu: Liečivá studnička neďaleko Nitry? Príbeh o nej má takmer 100 rokov, FOTO

Živá zebra na „zebre“ zaujala Slovensko

Zebru sa napokon podarilo odchytiť, no internet zaplavili obrázky, videá a vtipné komentáre. Všetko odštartoval príspevok známej stránky Zomri. „Na fotke zebra na zebre,“ trefne dodávajú autori obrázku na sociálnej sieti. Netrvalo dlho a pod obrázkami na sociálnych sieťach sa vyrojili desiatky vtipných komentárov. V článku nájdete tie najlepšie z nich.

Čítajte tu: „Živá zebra na "zebre“ zaujala Slovensko: Vtipné komentáre zaplavili internet":https://nitra.dnes24.sk/…ernet-325867

Kamionisti prídu na letisko do Janíkoviec

Organizátori už ohlásili dátum aj miesto konania v poradí 4. ročníka zrazu kamionistov. Predošlé ročníky sa odohrávali zakaždým v obci Cabaj-Čápor. Tento rok nastala zmena. Kamionisti zavítajú priamo na letisko do Janíkoviec.

Čítajte tu: Kamionisti menia miesto zrazu: Štvrtý ročník bude na letisku v Janíkovciach

Z Nitry do Bratislavy za 60 minút?

Tento spôsob dopravy by mohol pomôcť odbremeniť prehustenú premávku aj v Nitre. Železničná spoločnosť Slovensko obnovila myšlienku vybudovať nový, približne 20 km úsek, z Trnovca nad Váhom do Nitry.

Čítajte tu: Z Nitry do Bratislavy za 60 minút? Železnice plánujú priamu trať do Trnovca nad Váhom

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM