Lucia Šútorová Správy

To je nápad! Zvieratá v parku môžete kŕmiť stravou z automatu, FOTO

Narozdiel od inej stravy, ktorou zvyknú ľudia prikrmovať zvieratá v mestskom parku, sušené seno z automatu štvornohým obyvateľom parku neuškodí.

Ilustračný obrázok k článku To je nápad! Zvieratá v parku môžete kŕmiť stravou z automatu, FOTO
8
Galéria

Automat na krmivo je súkromný. Mesto naň dalo súhlas. Umiestnený je uprostred medzi hospodárskymi zvieratami a ohradenou oborou s danielmi a srnami.

„Tento projekt podporujeme, pretože návštevníci majú tendenciu kŕmiť zvieratká všeličím, čo nájdu vo svojich taškách. Nerobia to so zlým úmyslom, no zvieratám, ktoré majú citlivý zažívací trakt, to môže v konečnom dôsledku ublížiť,“ povedal Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

Zvieratám neškodí

Za 50 centov vydá automat čisté, sušené seno, ktoré zvieratám neškodí. Na automate je popísaný aj návod ako si krmivo zakúpiť. Telefónne číslo, ktoré je uvedené na automate, patrí odboru komunálnych činností a životného prostredia MsÚ v Nitre.

„Ide o sušené seno. Je to univerzálne krmivo, ktoré by ani vo veľkom množstve nemalo nikomu uškodiť,“ ubezpečil vedúci odboru Pavol Jakubčin, s tým, že takýto systém sa používa aj v zahraničí.

Často sa stávalo, že ľudia kŕmením prinesenou potravou z domu, zvieratám neúmyselne ublížili. Ako prezradil Pavol Jakubčin, v minulosti došlo aj k úhynu.

V roku 2018 uhynul v mestskom parku muflón, ktorému sa stalo osudným veľké množstvo pagaštanu konského. Vlani v obore uhynul mladý daniel, ktorý sa podľa všetkého udusil páskou.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

V parku pribudol nový automat na krmivo pre zvieratá
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie