TIPY NA VÍKEND: Tieto podujatia ponúkne Nitra počas voľných dní

Víkend je na spadnutie. Ak ešte nemáte program, pozrite sa čo sa bude diať v našom meste.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku TIPY NA VÍKEND: Tieto podujatia ponúkne Nitra počas voľných dní
Foto: Lucia Šútorová / Zdroj: Dnes24.sk

HEREČKY (miluj blížneho svojho)

9. februára o 19.00 h, Nájomná jednotka 210

Komédia podľa skutočnej udalosti. Napísané pre skvelú herečku a komičku Zuzanu Kronerovú. Na súkromný kurz herectva sa prihlásia nielen mladí ľudia, ktorí sa chcú pripraviť na prijímačky na VŠMU, ale aj tri frustrované ženy. Bývalá štátna úradníčka (Zuzana Kronerová), poisťováčka (Gabika Dzuriková) a prekladateľka (Darina Abrahámová) sa nechcú stať herečkami, ale chcú si len vyriešiť problémy s mužmi, susedmi, partnermi… Ich učiteľ (Viktor Horján) s nimi najprv cvičí chôdzu, pohyb, reč, nechá ich vyrozprávať a na záver ako „absolventské predstavenie“ zahrajú balkónovú scénu z Rómea a Júlie, ktorá sa zvráti v nechcenú grotesku…

Vstupné 17 eur

Volejbalový zápas VK Nitra – VK Prievidza

9. februára o 17.00 h, Mestská športová hala

Nitrianskych volejbalistov zápas 5. kola nadstavby. Na domácej palubovke pod Zoborom privítajú Nitrania súperov z Prievidze. Vstupné 2 eurá

Už sa fašáng kráti

10. februára o 13.00 h, Kultúrny dom Dražovce

Fašiangové stretnutie v Dražovciach sa bude niesť v znamení domácej zabíjačky, a zabíjačkových špecialít. Chýbať nebude detský karneval a pochovávanie basy.

Fašiangové stretnutie v Mlynárciach

10. februára o 15.00 h, Kultúrny dom Mlynárce

Fašiangové oslavy budú pripravené aj v Mlynárciach. Vstup na podujatie je voľný.

34. Poľovnícky ples

10. februára o 19.00 h, Estrádna hala PKO Nitra

Čakajú vás dve večere, občerstvenie v bare, bohatá tombola a príjemná zábava s kapelou JANISSA BAND. Vstupné 40 eur, predaj vstupeniek od 10. januára 2018 v priestoroch kancelárie Okresnej organizácie SPZ Nitra.

Nitrianske fašiangy 2018

10. februára od 10.00 do 17.00 h, Svätoplukovo námestie a pešia zóna

Nitrianske fašiangy sa budú konať v sobotu 10. februára na Svätoplukovo námestí a pešej zóne. Podujatie začne o 10 hodine a potrvá do 17.00. Tešiť sa môžete na fašiangový jarmok, ktorý pritiahne do Nitry remeselníkov z celého Slovenska. Chýbať nebude tradičná domáca zabíjačka a nešlo by to bez tradičných pochúťok akými sú šišky. Najmenších poteší aj gazdovský dvor z Detskej farmy Humanita.

Ďakujeme Braňo + Krst CD DORA

10. februára o 19.30 h, Music A Café – OC Centro

Spomienkový koncert na kolegu Braňa Ondríka, ktorý bude spojený s krstom kapely DORA. Vystúpia Dora + jeho bývalí žiaci a priatelia. Koncert bude zároveň pre dobrú vec. Výťažok z neho bude darovaný Špecializovanej Nemocnici Svätého Svorada na Zobore. Podmienka je každý musí prispieť minimálnou sumou 2 eur.

Majstrovstvá Slovenska v tanečnom športe

10. februára od 10.00 h, Mestská športová hala

Špičkové výkony, nádherné šaty, bohatý program a nablýskaný galavečer. Nitrianska športová hala bude opäť hostiť prestížnu súťaž. Program začína o 10.00 hodine.

Verejné korčuľovanie na Zimnom štadióne

10. februára, Zimný štadión – vedľajšia ľadová plocha

Aj tento víkend si budete môcť užiť korčuľovanie na ľade. Zimný štadión bude pre verejnosť otvorený v sobotu od 15.30 do 17.00 h, v nedeľu od 12.30 do 14.00 h.

Hokejový zápas Nitra – Banská Bystrica

11. februára o 16.00 h, Nitra Aréna – zimný štadión

Na nitrianskom ľade sa opäť stretnú dva rivali. Fanúšikovia si určite nenechajú ujsť duel medzi Nitrou a Banskou Bystricou.

Fašiangový karneval v DOMINE

11. februára o 15.30 h, Centrum voľného času DOMINO

Deti vo veku od 3 do 12 rokov sa môžu tešiť na karneval v centre voľného času. Najkrajšie masky budú ocenené.

Verejné korčuľovanie na Klokočine

11. februára Hokejová hala Klokočina

Pre nadšencov rekreačného korčuľovania bude otvorená Hokejová hala na Klokočine. Korčuľovať sa tu môžete od 9.00 do 11.00 h a od 13.00 do 15.00 h.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame