Takú jazdu si nenechajte ujsť: Z Nitry mimoriadne vypravia historický parný vlak!

Fanúšikovia historických vlakov sa môžu tešiť na nezabudnuteľný zážitok. Na nitrianskej stanici ich bude čakať historický vlak.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Takú jazdu si nenechajte ujsť: Z Nitry mimoriadne vypravia historický parný vlak!
Zdroj: TASR

V nedeľu 17. júna vyštartuje zo Železničnej stanice v Nitre mimoriadny vlakový spoj. Historický parný rušeň vás odvezie do Rušňového depa Bratislava východ (staré depo), kde sa bude konať 16. a 17. júna jubilejný 20. celoslovenský zraz historických železničných vozidiel Rendez 2018.

Najväčšie lákadlá

„Medzi najväčšie zaujímavosti, ktoré predstavíme tento rok na podujatí Rendez, patrí určite nedávno zrenovovaný motorový vozeň M 260.001 Strieborný šíp, ktorý privezú České dráhy, a.s. Po dlhých rokoch sa na Slovensku predstaví historická poschodová súprava, aká kedysi bežne jazdila aj na Slovensku. Najstarší funkčný účastník podujatia bude parný rušeň 310.433, ktorý prvé kilometre v službách železníc absolvoval pred 122 rokmi,“ hovorí riaditeľ Železničného múzea Slovenskej republiky Michal Tunega.

Návštevníkov zaujme aj prehliadka vystavených historických rušňov na točni, pestrá paleta jázd mimoriadnych historických vlakov, vrátane súbežných jázd historických vlakov.

Parný vlak z Nitry má odchod o 8.45 h. Ako informujú organizátori, vo vlaku sa neplatí cestovné, ale cestujúci si budú musieť pri vlaku alebo vo vlaku kúpiť vstupenku na podujatie.

Vstupné pre dospelých a deti po dosiahnutí 15. roku života je 5 eur. Deti od 6 do 15 rokov a ZŤP majú vstup za 3 eurá. Deti do dosiahnutia 6. roku života a dôchodci nad 70 rokov majú vstup zadarmo.

Program podujatia v nedeľu 17. júna 2018

  • 10.00 otvorenie výstaviska
  • 11.00 – 16.00 spolujazdy na stanovišti rušňovodiča parného rušňa a na motorovej drezine
  • (prestávka cca 12.30 – 14.00)
  • 11.00 – 12.00 vystúpenie kúzelníka Talostana pre deti
  • 12.00 – 12.50 promenádny koncert C. a k komorného dychového orchestra Bratislava
  • 13.00 – 14.00 defilé historických rušňov na točni
  • 14.00 – 14.20 ukážka policajného zásahu
  • 14.00 – 16.20 jazda historického motorového vlaku do Dunajskej Stredy a späť
  • 14.30 – 15.20 koncert Mira Jaroša pre deti
  • 15.20 – 17.00 jazda parného vlaku do Bratislavy Vajnor a Bratislavy Peržalky
  • 15.30 – 16.30 swingový koncert Funny Fellows

ROZPIS JAZDY Z NITRY

Stanica Príchod Odchod
Nitra   8:45
Lužianky 8:55 8:57
Zbehy 9:04 9:20
Hlohovec 9:45 9:47
Leopoldov 9:57 10:00
Trnava 10:17 10:20
Šenkvice 10:42 10:44
Pezinok 10:52 10:54
Bratislava Rača 11:10 11:11
Bratislava Východ 11:20  

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame