Lucia Šútorová Rôzne

Svadba s magickým dátumom: Áno si povedia aj viaceré páry v Nitre

Záujem o tento deň prevyšoval priemer. Magickému dátumu pripisujú niektorí veľkú moc.

Ilustračný obrázok k článku Svadba s magickým dátumom: Áno si povedia aj viaceré páry v Nitre
Zdroj: pixabay.com / CC0 1.0

Tohtoročný magický dátum 22. 2. 2020 je ako stvorený na sobáš. Vyšiel totiž presne na sobotu, ktorá stále patrí medzi obľúbené svadobné dni.

Dvojka je mladomanželom sympatická, symbolizuje dvojicu – pár. Svoje áno si v tento deň povedia aj viaceré páry v Nitre.

Na úrade je na tento deň naplánovaných až sedem sobášov a jeden pár budúcich manželov si povie áno mimo úradu. Informoval nás o tom hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Krajšia obradná sieň

Na civilné sobáše využíva mesto Obradnú sieň v budove Mestského úradu v Nitre. Vlani dokonca bolo prvýkrát za posledné roky viac civilných obradov ako cirkevných.

Radnica plánuje v budúcnosti presunúť obradnú sieň do historickej budovy bývalej radnice na rohu Svätoplukovho námestia, kde sídli Ponitrianske múzeum či Turistické informačné centrum a ktorú chce zrekonštruovať.

„Mala by tu byť v prvom rade sobášna miestnosť, ktorá by bola honosnejšia a reprezentatívnejšia ako súčasná obradná miestnosť na mestskom úrade,“ prezradil hovorca mesta.

Pre stovky ľudí bol výnimočný aj rok 2019, v priebehu ktorého zložilo manželský sľub 442 párov. Najobľúbenejším mesiacom bol september.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie