Stavjaňa po prehre s Košicami: Nebol to vydarený zápas, zlyhali nám presilovky

Hokejisti Nitry prehrali v 32. kole Tipsport extraligy s Košicami 2:3 po predĺžení a nájazdovom rozstrele.

Ilustračný obrázok k článku Stavjaňa po prehre s Košicami: Nebol to vydarený zápas, zlyhali nám presilovky
39

Úvodná tretina priniesla viacero spálených šancí. Prvú tutovku zahodil v 4. minúte hosťujúci Mráz, ktorý mal pred sebou odkrytú bránu. V 9. minúte nastrelil žŕdku nitriansky útočník Slovák. To ho však mrzieť nemuselo, pretože v 14. minúte poslal Nitru do vedenia Minárik.

V prostrednej časti hry boli jasne lepším mužstvom Košice. Výrazným spôsobom k tomu pomohol rýchly gól z hokejky Mráza, ktorý sa presadil v 24. sekunde. Oceliari” viackrát zatlačili súpera v obrannom pásme. V 28. minúte ešte zlé striedanie prvej útočnej formácie “corgoňov” dokázal napraviť Cowley, no o tri minúty už nestačil ani brankár Nitry. Obrana domácich si zle rozdelila hráčov a osamotený Klhůfek už nezaváhal – 1:2.

V 45. minúte dal obrovskú príležitosť na zmenu skóre Réway, ktorý nebezpečným hitom v strednom pásme zostrelil Kollára a putoval pod sprchy. Päťminútová presilovka však Nitranom nevyšla a bránu Sedláčka prakticky neohrozili. Tlak domácich v závere nebol príliš silný, no v hre bez brankára sa Nitrania predsa dočkali vyrovnania.

Tvrdoňovu prihrávku si 34 sekúnd pred koncom zrazil do vlastnej brány korčuľou jeden z brániacich hráčov Košíc – 2:2.

Predĺženie ponúklo najväčšiu šancu na rozhodnutie Nitre. Presilová hra však domácim opäť nevyšla. V samostatných nájazdoch rozhodol typickým nájazdom Belluš.

HK Nitra – HC Košice 2:3 pp a sn (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 14. Minárik (Foget, Kollár), 60. Tvrdoň – 21. Mráz (Baránek, Chovan), 31. Klhůfek (Chovan), Rozhodujúci sam. nájazd Belluš. Rozhodovali: Tvrdoň, Stano – Kacej, Crman, vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: Réway (Košice) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:0, bez divákov

Nitra: Cowley – Š. Nemec, Mezei, Bodák, Švarný, Ege, Pupák, Knižka, Vitáloš – Hrnka, Slovák, Tvrdoň – Žitný, Kollár, Fominych – Holešinský, Foget, A. Sýkora – Múčka, Šiška, Minárik

Košice: Sedláček – Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl, T. Slovák, Krasničan, Cibák – Chovan, Mráz, Klhůfek – Jenyš, Vrábeľ, Réway – Jokeľ, Eliaš, Milý – Frič, Havrila, Belluš

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: „Nebol to vydarený zápas. Chýbalo nám sebavedomie, čo bolo vidieť v súbojoch. V defenzíve sme iba tieňovali košických hráčov, ktorí pôsobili pohybom veľmi dobre. Zlyhali nám presilové hry, v ktorých špeciálne formácie absolútne nefungovali.“

Jan Šťastný, tréner Košíc: „Musím povedať, že sme odohrali parádny zápas. Hrali sme zodpovedný, jednoduchý hokej. Udržali sme sa v útočnej tretine na puku a dokázali sme reagovať na nepriaznivý vývoj. Škoda záveru, kde si myslím, že sme mali na ľade najskúsenejších hráčov, no situáciu sme zahrali zbŕklo a súper so šťastím vyrovnal. Sme spokojní s dvomi bodmi, keďže v Nitre nie je jednoduché vyhrávať. Na druhú stranu nás mrzí, že sme jeden stratili. Chceme sa pohybovať v tabuľke vyššie, ako sa nachádzame a potrebujeme trojbodovú sériu. Chcem vyzdvihnúť prácu našich špeciálnych formácií na oslabeniach, ktorí zblokovali veľa striel. Mrzí ma simulovanie a „skákanie“. Myslím si, že dnes domáci Tvrdoň párkrát niektorým veciam zbytočne „pridal“. Je škoda, že sa to v lige objavuje, pretože to dehonestuje prácu hráčov. Keď si toto prečíta, tak verím, že nabudúce už súboj ustojí. Keď to faul nebude, tak verím, že príde za rozhodcom a faul odvolá.“