Nitra zmazala trojgólové manko: Z Popradu sa napokon vrátila s jedným bodom

Hokejisti HK Poprad zdolali v piatkovom domácom zápase 29. kola Tipos extraligy HK Nitra 4:3 po predĺžení.

Ilustračný obrázok k článku Nitra zmazala trojgólové manko: Z Popradu sa napokon vrátila s jedným bodom
9
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

V Poprade to počas prvej desaťminútovky prvej tretiny dlho nevyzeralo na dominanciu domácich. Gólovú smršť odštartoval v 10. minúte Haščák, keď po Svitanovej prihrávke úspešne premenil prečíslenie Popradčanov 2 na 1. Vzápatí sa dorážkou Bjalončíkovej strely priamo v bránkovisku prezentoval Matúš Paločko – 2:0. Nitrania si kalich horkosti vypili do dna v 13. minúte. Skokan poslal puk ideálny puk spoza bránku medzi kruhy, kde bol nikým nekrytý Haščák a na jeho zakončenie bol brankár Nitry Cowley krátky. Hosťujúca lavička na vývoj stretnutia reagovala brankárskou výmenou. Medzi tri žrde sa postavil Nagy. Na konci prvého dejstva sa domácim po nezavinenom strete s Mezeiom zranil útočník Tavi a pre zranenie ľavého kolena v zápase skončil.

Nitra v druhej tretine ukázala súperovi svoju druhú tvár. Najprv v 35. minúte znížil blafákom na 3:1 Slovák po Nemcovom vysunutí z hĺbky vlastného obranného pásma. O tri minúty neskôr sa hostia dostali na dostrel jediného gólu. V presilove sa zblízka presadil Šťastný. „Kamzíci“ ďalej pokračovali v sérii vlastných vylúčení. Hostia sa prepracovali k dlhej presilovek 5 na 3, ktorú po pár sekundách premenil tvrdou delovkou Mezei – 3:3.

Popradčania naďalej pokračovali v rozháranej hre a Nitra sa v závere prostrednej časti znova dostala k presilovke o dvoch hráčov. Tú domáci s vypätím všetkých síl ubránili.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

V tretej tretine sa hra upokojila. Najväčšiu príležitosť nakloniť misky váh na stranu hostí spálil Žitný. Domácim sa po strete s rozhodcom zranil obranca Brejčák a popradská striedačka prišla o ďalšieho hráča. Popradčania si vážnejšiu príležitosť na skórovanie nevypracovali a zápas šiel do predĺženia. V ňom najprv netrafil odkrytú časť Rychlíkovej bránky Slovák. V 64. minúte ušiel po krídle domáci Bjalončík a svoje sólo pretavil do víťazného gólu.

HK Poprad – HK Nitra 4:3 pp (3:0, 0:3, 0:0 – 1:0)

Góly: 10. Haščák (Svitana, Skokan), 12. Matúš Paločko (Bjalončík, Livingston), 13. Haščák (Skokan, Hudec), 64. Bjalončík – 35. Slovák (Nemec, Hrnka), 38. Šťastný (Švarný, Bodák), 39. Mezei (Zech, Tvrdoň). Rozhodovali: Kalina, Štefik – Jurčiak, Ordzovenský, vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Skokan (Poprad) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, bez divákov

Poprad: Rychlík – Drgoň, Brejčák, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Hudec – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Tavi, Handlovský – Matúš Paločko, Bjalončík, Livingston – Mešár, Jevoš, Valigura – Hajnik.

Nitra: Cowley (13. Nagy) – Mezei, Nemec, Švarný, Bodák, Vitaloš, Zech, Pupák – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Žitný – Pätoprstý, Holešinský, Sýkora – Minárik, Šiška, Múčka.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.