Nitra porazila Miškovec: Milo hovorí o dobrom vstupe do zápasu, FOTO

Hokejisti HK Nitra zvíťazili nad DVTK Miškovec 5:2 v nedeľnom súboji 30. kola Tipos extraligy.

Ilustračný obrázok k článku Nitra porazila Miškovec: Milo hovorí o dobrom vstupe do zápasu, FOTO
60

Miškovec zdolal Nitru v aktuálnom ročníku už dvakrát, no pohľad na formu tímov pasoval do role favorita práve Nitranov. Domáci sa aj ako prví ujali vedenia. V 8. minúte si nakorčuľoval medzi kruhy Švarný a zúžitkoval presnú prihrávku Šťastného. V závere tretiny nepremenil dobrú šancu Hrnka a “corgoni” vzápätí pykali. Prečíslenie rutinérsky vyriešil hosťujúci Egle – 1:1.

V tretej tretine sa Nitranom podarilo odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Najskôr v presilovej hre prepálil Adorjána od modrej čiary Nemec a v 34. minúte sa presadil aj Tvrdoň. Miškovec hral v prostrednej časti až štyri početné výhody, z ktorých sa maďarskému tímu podarilo využiť jednu. V 37. minúte znížil na rozdiel gólu Flick.

V 44. minúte upokojil domácich Slovák, ktorý strelil zároveň stý gól mužstva spod Zobora – 4:2. Hostia odvolali brankára, no domáci už nedovolili zápas zdramatizovať. Naopak do prázdnej bránky spečatil výsledok gól z hokejky Tvrdoňa.

HK Nitra – DVTK Miškovec 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Góly: 8. Švarný (Šťastný, Kollár), 25. Nemec (Tvrdoň, Holešinský), 34. Tvrdoň (Slovák, Bodák), 44. Slovák (Nemec), 60. Tvrdoň (Nemec, Slovák) – 19. Egle, 37. Flick (Vas, Egle). Rozhodovali: Baluška, Adamec – Vyšný, Jedlička, vylúčení: 7:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.

Nitra: Cowley – Mezei, Š. Nemec, Švarný, Bodák, Vitáloš, Pupák, Knižka – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, A. Šťastný, Žitný – Pätoprstý, Holešinský, A. Sýkora – J. Minárik, Šiška, Múčka – Fominych

Miškovec: Adorján – Wehrs, Szirányi, Murphy, Kiss, Vojtkó, Láda – Rokály, Vas, Osterberg – Csányi, Lövei, Magosi – Egle, Flick, Anderson – Miskolczi, Galanisz, Revész

Dušan Milo, asistent trénera Nitry: „Nachystali sme sa na Miškovec, keďže sme s nimi ešte túto sezónu nevyhrali. Sme radi, že to takto dopadlo. Mali sme celkom dobrý vstup a mohli sme zápas rozhodnúť už skôr. Za stavu 3:1 sme mali pár šancí, no nedali sme góly a následne sme dostali na 3:2. Začalo sa to dramatizovať. Tretiu tretinu sme stiahli hru na tri päťky, čo sa vyplatilo a uhrali sme to. Sme radi za tri body.“

Dave Allison, tréner Miškovca: "Tento zápas bol v mnohých aspektoch lepší ako tie dva predošlé. Prirovnal by som to k záchodovej doske. Hore-dolu. Vyhráme 3–4 zápasy, a potom nejdeme húževnato za našim cieľom, ktorým je zlepšovanie sa. Musíme nájsť v sebe viac húževnatosti a vytrvalosti. Tak, ako u väčšiny tímov, ani my si nemôžeme dovoliť hrať ako jednotlivci. Musíme hrať ako tím. Vyhrali sme tri zápasy zo šestnástich. V žiadnej lige nestačí byť iba dobrý a táto liga je vynikajúca. Je príliš dobrá na to, aby v nej stačilo hrať „iba dobre“. Toto platí v každej oblasti života. Ak sa človek nezlepšuje, zaostáva, tak ako teraz zaostávame my, pretože ostatné tímy sa zlepšujú.“