Lucia Lauková Kultúra

Staré divadlo bude mať nové javisko: Pôvodné divadelné dosky darujú hercom, VIDEO

V Starom divadle Karola Spišáka v Nitre prebieha rozsiahla rekonštrukcia javiska hlavnej sály. Obnovou prejde aj zastaralé scénické osvetlenie.

Ilustračný obrázok k článku Staré divadlo bude mať nové javisko: Pôvodné divadelné dosky darujú hercom, VIDEO
8
Galéria
Zdroj: TASR

Staré divadlo Karola Spišáka (SDKS) v Nitre začne novú divadelnú sezónu na novom javisku. Začiatkom tohto mesiaca sa začala rozsiahla a kompletná rekonštrukcia javiska veľkej sály. „Javisko už pomaly dosluhovalo a potrebovalo akútnu revíziu,“ informoval riaditeľ divadla Martin Kusenda.

Pribudne aj nové osvetlenie

V septembri pristúpi divadlo k nevyhnutnej výmene výkonnostných jednotiek scénického osvetlenia javiska. Pôvodné slúžilo 36 rokov, bolo zastarané a z polovice nefunkčné, nespĺňalo parametre na bezproblémovú a úspornú prevádzku, potvrdil riaditeľ. Výmena javiska veľkej sály je súčasťou plánovanej celkovej rekonštrukcie divadla.

Netradičné prekvapenie

Finančné prostriedky na rekonštrukciu javiska a výmenu výkonnostných jednotiek vo výške 72 000 eur poskytol zriaďovateľ divadla Nitriansky samosprávny kraj. Vedenie divadla si k symbolickej oslave nového javiska pripravilo aj netradičné prekvapenie. „Divadelné dosky zo starého javiska darujeme všetkým kolegom divadelníkom, ktorí na tomto javisku doposiaľ účinkovali,“ povedal Kusenda. Výmena javiska veľkej sály je súčasťou plánovanej celkovej rekonštrukcie divadla.

Už na vynovenom javisku uvidia 14. septembra návštevníci divadla obnovenú premiéru inscenácie Danka a Janka podľa knihy Márie Ďuríčkovej v réžii Kamila Žišku. Veselé príbehy dvoch neposedných dvojčiat stvárnia na scéne a s bábkami scénografky Márie Herodekovej, za sprievodu scénickej hudby Matúša Uhliarika, herci divadla Martina Slobodová, Jana Labajová a Michal Kalafut.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
FOTO: Staré divadlo bude mať nové javisko. Pôvodné divadelné dosky darujú hercom
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM