Správy

Staré bezpečnostné kamery v Nitre chce radnica vymeniť: Bude sa uchádzať o grant

Na bezpečnosť dohliada v uliciach Nitry ešte 10 starých analógových kamier. Peniaze na ich výmenu chce radnica získať z grantu.

Ilustračný obrázok k článku Staré bezpečnostné kamery v Nitre chce radnica vymeniť: Bude sa uchádzať o grant
12
Galéria
Zdroj: TASR

Mestská polícia (MsP) v Nitre chce vymeniť staré analógové bezpečnostné kamery v uliciach mesta za nové digitálne. Financie na projekt modernizácie kamerového systému chce získať z grantu z Rady vlády SR pre prevenciu kriminality.

Modernejšie kamery

Podľa príslušníkov MsP sa kamery v meste výraznou mierou podieľajú na prevencii kriminality a rôznych protispoločenských javov. „Dokážu 24-hodín sledovať dianie na uliciach. Cieľom je získať finančné prostriedky na výmenu posledných desiatich zastaraných analógových kamier za súčasné digitálne IP kamery, ktoré sú na podstatne vyššej kvalitatívnej úrovni a disponujú aj väčším rozlíšením,“ uviedol veliteľ školiaceho a výcvikového strediska, dopravného ihriska a prevencie Miroslav Duchoň.

Proti vandalom

Ako pripomenula Ľudmila Synaková z mestského úradu, ide o pokračovanie projektu situačnej prevencie dobudovávania kamerového systému v meste Nitra. Jeho cieľom je znížiť mieru vandalizmu, grafiti a inej protispoločenskej činnosti. „Okrem toho kamery výrazne pomáhajú zvýšiť mieru objasnenosti nielen tohto druhu kriminality, ale aj inej trestnej činnosti. Pomáhajú tiež pri objasnení rôznych dopravných nehôd a každodennej priestupkovej činnosti. Nezanedbateľná je tiež identifikácia páchateľov týchto skutkov. Výstupy z mestského kamerového systému často slúžia ako dôkazový materiál pre orgány činné v trestnom konaní,“ dodal Duchoň.

Foto: ilustračné

FOTO: Kamerový systém v Nitre
12
Galéria
Foto: Rastislav Búgel / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM