Lucia Šútorová Rôzne

Srdcervúci príbeh malého bojovníka: Strateného psíka zachránili pred istou smrťou

Tento psík sa nevzdával, zúfalo volal o pomoc a napriek zlým podmienkam stále čakal na svoju záchranu. Tá prišla po 11 dňoch.

Ilustračný obrázok k článku Srdcervúci príbeh malého bojovníka: Strateného psíka zachránili pred istou smrťou
Zdroj: Útulok Nitra

Štekot neznámeho psa začula pani pri prechádzke na poľnej ceste blízko Janíkoviec. Na zvuku, ktorý počula, sa jej však niečo nezdalo a začala pátrať, odkiaľ vychádza.

Takto sa začala ďalšia záchranná akcia, pri ktorej asistoval nitriansky útulok. Nakoniec ženu štekot priviedol až k opustenému psovi, po ktorom pátrali jeho majitelia už niekoľko dní.

Pes podľa nitrianskeho útulku pravdepodobne spadol do zle zabezpečenej šachty. Tá síce bola prekrytá mrežou, ale na jej okraji bola veľká diera.

Snažil sa vyskočiť von

V okolí šachty a na jej stenách ostalo viacero stôp, po tom, ako sa psík snažil neúspešne vyskočiť von. Chlpáč bol vyhladovaný, ale „slobody“ sa nevedel dočkať.

„Pri mojom zliezaní do šachty sa veľmi tešil a bolo očividné, že chce ísť odtiaľ čo najskôr preč. Po vytiahnutí som ho naložil do prepravky a pri jeho prehliadke načítal mikročip. Ihneď som kontaktoval majiteľov, ktorí neverili, že sa psík Raishi našiel. Stratil sa totiž pred 11 dňami,“ opísal záchrannú akciu pracovník Útulku Nitra.

Pracovník útulku mreže na šachte vrátil na pôvodné miesto a nevyhovujúce prekrytie nahlásil na mestskú políciu. Tento pes mal veľké šťastie v nešťastí. „Nebyť toho, že ho pani pri prechádzke objavila, zrejme by v šachte zomrel od hladu,“ konštatuje pracovník útulku.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie