Lucia Lauková Kultúra

Šikovní fotografi sa činili: Zachytili krásy Nitry a celého regiónu

Skvosty a dominanty Nitry a nitrianskeho regiónu zachytávali šikovní fotografi. Zábery potešia oko nejedného obyvateľa mesta pod Zoborom.

Ilustračný obrázok k článku Šikovní fotografi sa činili: Zachytili krásy Nitry a celého regiónu
Foto: Lucia Lauková / Zdroj: Dnes24.sk

Výstava pod názvom Skvosty a dominanty Nitry a nitrianskeho regiónu poteší oko nejedného nadšenca krásneho mesta pod Zoborom. Zaujímavosťou tejto výstavy je, že ju netvoria snímky profesionálnych fotografov.

Vernisáž výstavy Skvosty a dominanty Nitry a nitrianskeho regiónu sa bude konať v stredu 21. septembra o 17. 00 h v Kultúrnom dome Dolné Krškany. Vstup je voľný. Pozrieť si ju budete môcť denne v čase od 17.00 do 19.00 hodiny.

Jedinečné zábery vznikli počas fotografických dielní, ktoré lektoroval fotograf a pedagóg Jozef Peniak počas jesene v roku 2015. „Výsledkom fotografickej práce nemal byť klasický tzv. „pohľadnicový“ záber, ktorých je dostatok v katalógoch a iných publikáciách, ale fotografie, ktoré spĺňajú atribúty závesného obrazu a teda svojbytného samostatného výtvarného diela,“ píše sa na webe mesta Nitra. Výstava potrvá do 2. októbra 2016.

Môže vás zaujímať:

KOMPLETNÝ PROGRAM: Biela noc prinesie bezplatné nočné prehliadky či živé sochy

Súťaž pre všetkých fotografov: Najlepšie zábery z regiónu získajú hodnotné ceny!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM