Lucia Lauková Kultúra

KOMPLETNÝ PROGRAM: Biela noc prinesie bezplatné nočné prehliadky či živé sochy

Zaujímavé podujatie pod názvom Biela noc opäť prinesie do nášho mesta rôzne formy umenia. Pre návštevníkov budú sprístupnené všetky výstavy až do polnoci úplne zdarma.

Ilustračný obrázok k článku KOMPLETNÝ PROGRAM: Biela noc prinesie bezplatné nočné prehliadky či živé sochy
Zdroj: TASR

Podujatie Biela noc sa bude konať v Nitre v sobotu 24. septembra. Ako uvádza Nitrianska galéria na svojom webe tento projekt sprevádza najväčší divadelný festival v Nitre už od roku 2006.

Už tradične je tento projekt spojený s Divadelnou Nitrou. „Táto sobota je v galérii zároveň i Dňom otvorených dverí – vstup na výstavy je vo všetkých štyroch výstavných priestoroch Nitrianskej galérie zdarma. Názov projektu súvisí so sprístupnením výstav verejnosti až do polnoci,“ píše sa na webe Nitrianskej galérii.

Návštevníci galérie sa môžu tešiť na rôzne zaujímavé podujatia, koncert či premietanie filmov. Svoju tvorbu predstaví viacero umelcov.

PROGRAM BIELEJ NOCI:

24. septembra, sobota

  • od 18:30 do 19:00, Svätoplukovo námestie – Anetta Mona Chişa & Lucia Tkáčová: „Keď nie my, kto? Keď nie teraz, kedy?“ Živá socha.
  • od 18:30 do 19:00, Nitrianska galéria, krídlo „D“ – Andrea Palamarčuková: „Mimo slovnej zásoby (Or Maybe I’m from Newrope)“. Performancia slovenskej umelkyne žijúcej vo Švajčiarsku.
  • od 19:00 do 19:30, Nitrianska galéria, Reprezentačné sály – Kurátorský výklad na výstave „Newrope“. Kurátor Omar Mirza sprevádza a vy sa môžete pýtať. Výstava Newrope prináša pohľad dvoch desiatok umelcov a umeleckých skupín z rôznych európskych krajín na súčasné dianie v Európe.
  • od 20:00 do 22:30, Areál býv. projektu Bunka – DrogerieOase – Anton Čierny: „Jedného dňa som sa rozhodol urobiť si výlet (Zahrajže mi Európa!). Premietanie videofilmu.
  • od 21:00 do 21:45, Koncertná sála Ponitrianskeho múzea – Erik Sikora: „Mimozemské záhradkárstvo“. Agitačná prednáška s prvkami performancie a koncertu. Čo sa stane, keď umelec vynájde fintu na zlepšenie sveta a ľudstva? Bude stále trvať na vlastnej umeleckosti, alebo sa stane mysliteľom, duchovným vodcom, hviezdou? Pokazí sa jeho umenie?

Môže vás zaujímať:

Divadelná Nitra otvorí aj vážne témy: Do programu zapoja aj utečencov z Iraku

Živé sochy Európy či diskusie na ulici: Divadelná Nitra ponúkne zaujímavé akcie

SPRIEVODNÝ PROGRAM festivalu Divadelná Nitra: Nechýba Biela noc a veľa koncertov

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM