Lucia Lauková Správy

Rekonštrukcia ženskej väznice v Nitre: Jej časť je v neužívateľnom stave

Ženskú väznicu na Chrenovej navštívila osobne ministerka spravodlivosti SR Lucia Žitňanská. Časť objektu potrebuje kompletnú rekonštrukciu.

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia ženskej väznice v Nitre: Jej časť je v  neužívateľnom stave
7
Galéria
Zdroj: TASR

Rekonštrukcia ženskej väznice v Nitre na Chrenovej je jednou z priorít, ktoré si ministerstvo spravodlivosti stanovilo na budúci rok. Uviedla to ministerka Lucia Žitňanská (Most-Híd), ktorá si bola preveriť situáciu priamo v ústave na výkon trestu odňatia slobody.

Kompletná rekonštrukcia

„Sú zariadenia, ktoré sú po rekonštrukcii a dnes sú v dobrom stave a toto je príklad ústavu, kde jeden trakt už bol v takom stave, že musel byť zatvorený a vyžaduje si kompletnú rekonštrukciu. To znamená, že ženy, ktoré v tomto trakte boli umiestnené, museli byť presťahované do iných objektov, kde tie podmienky možno nemajú až tak vyhovujúce,“ skonštatovala Žitňanská.

Modernizácia väzníc

Technický stav mnohých väzenských ústavov na Slovensku nie je podľa ministerky ideálny a preto sú v roku 2017 naplánované viaceré opravy a modernizácie väzníc. „Rekonštruovať musíme a rekonštruujeme permanentne, aby sme udržiavali kapacity v takom stave, aby spĺňali patričné kritériá. Musíme primárne najskôr dokončiť to, čo máme rozrobené. Takže k tým top prioritám určite patrí dokončenie bratislavského ústavu, dokončenie rekonštrukcie v Dubnici nad Váhom a samozrejme priorita budúceho roku je aj oprava objektu, ktorý je momentálne v neužívateľnom stave tu v Nitre na Chrenovej,“ doplnila Žitňanská.

Foto: ilustračné

FOTO: Rekonštrukcia ženskej väznice v Nitre, jej časť je v neužívateľnom stave
7
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM