Lucia Lauková Komunálne voľby

REAKCIA: Jozef Dvonč verí, že Nitra bude napredovať aj v novom volebnom období

Novým primátorom Nitry sa stal podľa neoficiálnych výsledkov 31-ročný Marek Hattas. Na post primátora kandidoval ako nezávislý.

Ilustračný obrázok k článku REAKCIA: Jozef Dvonč verí, že Nitra bude napredovať aj v novom volebnom období
Foto: Rastislav Búgel

Hattas vystrieda vo funkcii Jozefa Dvonča, ktorý priznal svoju porážku a zablahoželal víťazovi.

Dvonč prijal svoju porážku športovo. „Je to v pohode, treba vidieť realitu. Osobne som si myslel, že by sa to dalo ešte raz zvládnuť, pretože máme za sebou veľmi dobré projekty a veľa vecí sme urobili. Odchádzam s čistým svedomím, úplne vyrovnaný a verím, že v Nitre neostane tak, aby sa nepokračovalo v dobrých veciach,“ reagoval na svoju prehru Dvonč. Podľa vlastných slov si počká na výsledok volieb na poslancov. „O mnohých veciach rozhoduje zastupiteľstvo, uvidím, aké bude ďalšie nazeranie na mesto,“ skonštatoval.

Dvonč stál na čele mesta tri volebné obdobia od roku 2006. V tohto­ročných komunálnych voľbách bol nominantom strany Smer-SD a SNS. Počítačový analytik Marek Hattas je zakladateľom a riaditeľom kultúrneho centra Hidepark. Jeho prvými krokmi vo funkcii primátora budú vymenovanie hlavného architekta, hĺbkový audit zmlúv, vymenovanie odborníkov do komisií na základe spoločenského konsenzu, skonštatoval.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM