Aktualizované Rastislav Búgel Komunálne voľby

V Nitre nastala zmena: TOTO sú prvé slová nového primátora Mareka Hattasa

Dvanásť rokov viedol Nitru v pozícii primátora Jozef Dvonč. Nitrania pristúpili k urnám a rozhodli. V pozícii prvého muža mesta ho vystrieda Marek Hattas.

Ilustračný obrázok k článku V Nitre nastala zmena: TOTO sú prvé slová nového primátora Mareka Hattasa
6
Galéria

Hneď ako bolo jasné, že na pozícii primátora Nitry nastane zmena, sme telefonicky oslovili víťaza komunálnych volieb v meste pod Zoborom.

Ako hodnotí výsledok volieb a čo Marek Hattas odkazuje svojim voličom?

“Je to obrovská zmena v našom meste. Cítim obrovskú radosť. Po šiestich mesiacoch tvrdej kampane sa dostavil výsledok. Ďakujem všetkým, ktorí so mnou spolupracovali na kampani. Bolo to viac ako 180 ľudí. Ďakujem za všetky hlasy, ďakujem aj svojej rodine. Víťazstvo prijímam s pokorou. Všetkým voličom veľmi pekne ďakujem. Nitra sa bude hýbať vpred! Bude to veľmi ťažké ale sme na to pripravení, začína tvrdá práca.“

Podľa jeho slov je dôležité, aby sa ľudia v Nitre začali cítiť bezpečne a postupne opäť získali dôveru v politikov. K jeho prvým krokom bude patriť obsadenie postu hlavného architekta a hĺbkový audit všetkých zmlúv. „A potom postupné zavádzanie tých riešení, ktoré sme mali v našom predvolebnom programe, kde ich bolo viac ako 100. V Nitre je na čom pracovať. Ďakujeme pánovi Dvončovi za to dobré, čo spravil v tomto meste, a o tú bezpečnejšiu Nitru a o tú budúcnosť sa už musia postarať mladí. Áno, budeme asi aj chybovať, nech nám to odpustia, ale budeme to robiť najlepšie, ako vieme, s odborníkmi, transparentne, a chceme a posunieme toto mesto ďalej,“ vyhlásil Hattas.

Mladý aktivista sa neobáva, že by funkciu primátora nezvládol. Pri jej výkone sa chce opierať o tím odborníkov a otvorenú komunikáciu s ľuďmi. „Práve komunikácia bola zásadný problém v Nitre, v tomto meste chýbala a človek tu zostal jednoducho nevypočutý. Ja som realista, obklopujem sa odborníkmi a všetky moje plány a vízie sú podložené nejakými riešeniami. Určite to bude ťažké, počítame s tým, ale ja si myslím, že tú Nitru potiahneme ďalej, že na to máme, že tu je kopec schopných ľudí, ktorí boli nevypočutí. Verím, že na to máme a veríme si,“ dodal Hattas.

V Nitre nastala zmena: Reakcia nového primátora Mareka Hattasa
6
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie