Utorok 23. júl 2019 Oľga  24 °C
Lucia Šútorová Správy

Radnica chce zmodernizovať základné školy v Nitre: Potrebuje sumu 760-tisíc eur

Mesto plánuje zmodernizovať väčšinu základných škôl v Nitre. Radnica má pripravené projekty a bude sa uchádzať o eurofondy.

Ilustračný obrázok k článku Radnica chce zmodernizovať základné školy v Nitre: Potrebuje sumu 760-tisíc eur
Zdroj: TASR

Vybavenie väčšiny základných škôl (ZŠ) v Nitre prejde modernizáciou. Radnica pripravila projekty, v rámci ktorých chce z fondov Európskej únie (EÚ) získať približne 760 000 eur určených na modernizáciu vzdelávania v 11 z celkového počtu 14 škôl. Peniaze z Integrovaného regionálneho operačného programu sú určené na modernizáciu priestorov a vybavenia ZŠ.

Moderné triedy

V školách pribudnú nové moderné jazykové triedy určené na vyučovanie slovenčiny i cudzích jazykov. Z európskych peňazí bude mesto zriaďovať aj špeciálne polytechnické a prírodovedné učebne a triedy určené na vyučovanie informačných technológií.

Nové učebne

Ako sa uvádza v materiáli, o ktorom rozhodovali mestskí poslanci na aprílovom rokovaní, v projektoch sa počíta aj s budovaním nových knižníc a ďalších priestorov určených „…na rozvoj kľúčových kompetencií žiakov“. Súčasťou modernizácie nitrianskych škôl bude aj budovanie nových moderných učební chémie a fyziky.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR