Zdroj: Dnes24.sk

Pri Nitre sa zrazil autobus plný stredoškolákov s nákladiakom: Potvrdili obete na životoch

K vážnej dopravnej nehode došlo na Zlatomoraveckej ceste. Na miesto smerovali záchranné zložky.

Aktualizované LULA Krimi
Aktualizované LULA Krimi

Pri Nitre sa zrazil autobus plný stredoškolákov s nákladiakom: Potvrdili obete na životoch

K vážnej dopravnej nehode došlo na Zlatomoraveckej ceste. Na miesto smerovali záchranné zložky.

Zdroj: Dnes24.sk

Hasiči a záchranári zasahovali pri nehode na Zlatomoraveckej ceste. Záchranári prijali hlásenie o 13.03 hodine. Na miesto vyslali dva vrtuľníky a sedem sanitiek.

Ako prezradil Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby na mieste došlo k zrážke autobusu s nákladným autom. Na mieste zasahovala asi tridsiatka hasičov.

Jozef Minár krátko po nehode potvrdil tragické následky: „Môžem potvrdiť, že ide udalosť s hromadným postihnutím osôb.“

Na mieste zasahovala nitrianska polícia, ktorá potvrdila, že nehoda si vyžiadala straty na životoch.

Pri tragickej nehode autobusu a nákladného auta zahynulo zatiaľ 12 ľudí, z toho štyri maloleté deti. Ďalších 17 ľudí je zranených, traja ťažko. Informovali o tom ministerky vnútra a zdravotníctva Denisa Saková a Andrea Kalavská, ktoré boli na mieste nešťastia.

„Kamión bol plne naložený kameňom,“ povedal hovorca hasičov Michal Varga.

Ako informuje nitrianska polícia na sociálnej sieti, pre nehodu je uzatvorená cesta I/65 v smere od Nitry na Zlaté Moravce. „Obchádzka je smerovaná obojsmerne cez obce Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre a späť na cestu I/65 smer Zlaté Moravce,“ doplnila krajská polícia.

Na miesto bol vyslaný evakuačný autobus. „Na miesto tragickej dopravnej nehody kamióna a autobusu momentálne smeruje evakuačný autobus HaZZ z Trnavy, ktorý poskytne dočasné útočisko. Na miesto boli vyslaní psychológovia HaZZ, ktorí budú zabezpečovať krízovú intervenciu,“ informuje Prezídium HaZZ.

Ako pre náš portál uviedol Michal Varga, hovorca HaZZ v Nitre: „autobus viezol deti v stredoškolskom veku, ktoré sa vracali zo školy. Bola to pravidelná linka z Nitry do Jelenca“.

Podľa slov policajnej hovorkyne Renáty Čuhákovej mal silný náraz pre osádku autobusu fatálne následky. „Po zrážke zostal nákladiak prevrátený na ceste a autobus v priekope. Na záchrane ľudských životov sa podieľajú v hustom daždi desiatky záchranárov a zasahoval aj záchranársky vrtuľník. Presné počty obetí a zranených nemáme zatiaľ k dispozícii,“ konštatuje nitrianska policajná hovorkyňa Renáta Čuháková.

Krízové centrum pre rodinných príslušníkov je podľa polície zriadené v kultúrnom dome v Jelenci a na operačnom stredisku Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre je k dispozícii informačná telefónna linka 096130 2154.

„Dve posádky záchranárskych vrtuľníkov boli dnes krátko popoludní privolané k hromadnej dopravnej nehode nákladného auta s autobusom na ceste za Nitrou smerom na Zlaté Moravce. Leteckí záchranári z Nitry si po pristátí priamo na ceste prevzali do svojej starostlivosti 15-ročného chlapca s vážnym úrazom hlavy a ťažkou poruchou vedomia. Po zabezpečení základných životných funkcií a po napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol chlapec letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice v Nových Zámkoch, kde bol v kritickom stave odovzdaný do rúk lekárom oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny. Druhá posádka záchranárskeho vrtuľníka z Banskej Bystrice si na mieste prevzala 61-ročného pacienta s podozrením na poranenie hlavy. Po ošetrení a podaní liečby bol v stabilizovanom stave záchranárskym vrtuľníkom prevezený do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici,“ informovala Zuzana Hopjaková z ATE.

Ako o 15:30 informovali hasiči: „Na mieste nehody sa už nenachádzajú žiadne zranené osoby, všetky sú prevezené do nemocnice. Havarovaný autobus sa pokúsia hasiči v spolupráci s ťažkou žeriavovou technikou vytiahnuť z priekopy.“

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Tragická nehoda pri Nitre
43
Galéria
Zdroj: Prezídium HAZZ SR
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín