Kultúra

Prehľad podujatí na VÍKEND: Nitra si užije MAJÁLES aj zraz veteránov

Ako si užiť predĺžený májový víkend v Nitre? Tešiť sa môžete na koncerty známych kapiel aj zraz historických áut.

Ilustračný obrázok k článku Prehľad podujatí na VÍKEND: Nitra si užije MAJÁLES aj zraz veteránov
Zdroj: Facebook.com/Gladiator

Nitriansky zraz historických vozidiel

sobota, 6. mája, začiatok podujatia Penzión Hoffer

Veterány sa vydajú na spoločnú jazdu z Penziónu Hoffer. Štart je naplánovaný o 9.00 hodine. Vydajú sa cez Lužianky, Zbehy, Dražovce, Dolné Lefantovce, Bošany na Skýcov až do Topoľčianok. Z Topoľčianok, kde sa zdržia asi do 14.00 bude trasa pokračovať cez Zlaté Moravce do Arboréta v Tesárskych Mlyňanoch.

Majáles Nitra 2023

sobota a nedeľa, 6. a 7. mája od 16:00 Na Amfiteátri

Prvý ročník podujatia Majáles Nitra. Sobotný program sa začne o 16.00 hodine. Vystúpia Hoväda.sk, Gladiátor, spevSima, INEKAFE, Kali, Richard Müller. V nedeľu bude program pokračovať o 16.00 hodiny. Tešiť sa môžete na koncerty kapiel Dora, D.A.R.S. (Desmod a Robo Šimko), Queenmania, Duchoňovci, Kollárovci a Majáles zakončí český spevák Michal David. Vstup od 15 rokov, osoby mladšie len v sprievode rodiča, resp. dospelej zodpovednej osoby a len s platnou vstupenkou (aj sprievod). Voľné sedenie a státie. Vstupné jednodňová vstupenka 29.99 eur (od 2.-6.5. 34.90 eur), dvojdňová vstupenka 49.90 eur, (od 2. do 6.5. 59.90 eur).

HBK Nitrianski Rytieri – HBK Hokejmarket Skalica – 3. semifinálo­vý zápas

sobota, 6. mája od 13:00 do 16:00, Hokejbalové ihrisko v areáli ZŠ kráľa Svätopluka

Nitrianskych Rytierov čaká tretí semifinálový zápas so Skalicou, ktorý odohrajú na domácom ihrisku. Stav série je 2:0 pre Skalicu. Príďte podporiť Nitrianskych Rytierov v tomto náročnom súboji. Úvodné buly vhodí Marek Slovák, dlhoročný nitriansky hokejista a hokejbalista, ktorý len pred pár dňami získal s HC Košice titul majstra hokejovej extraligy. Nebudú chýbať ani súťaže medzi tretinami a občerstviť sa môžete už tradične v bufete.

POĎME VŠETCI DO ŠENKU! Koncert Valar+Artio

sobota, 6. mája od 18:30 do 20:30, v Stredovekej taverne

Kapela Artio privezie spolu s bujarou zábavou aj svoj prvý a pomerne čerstvý album. Stredoveko-folková kapela Valar zahrá tentokrát aj s novým albumom Na slávu a bohatstvo! Vtupné 5 eur (v kostýme) a 7 eur.

COVERDAILY v Žalári

sobota, 6. mája od 18:30 do 22:00 v Žalár pube

Koncert bratislavskej kapely COVERDAILY v nitrianskom Žalári. Repertoár kapely tvoria svetové rockové hity kapiel ako AC/DC, Metallica, Deep Purple, Whitesnake, ZZ Top, Gary Moore či Lynyrd Skynyrd. Vstup je voľný.

SHINTERS (NR) + LADIES & GENITALS (MI)

sobota, 6. mája od 20:00 do 22:00 v Music A Cafe – OC Centro

V Nitre zahrá domáca kapela SHINTERS a LADIES & GENITALS z Michaloviec. Vstupné 5 eur.

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM