Utorok 23. júl 2019 Oľga  23 °C
Lucia Šútorová Správy

Poruchu v Mestskom kúpeli v Nitre opravili: Otvoriť by ho mohli už cez víkend

Zdá sa, mestský bazén by mohol byť otvorený skôr ako sa očakávalo. Podľa najnovších informácií boli nutné opravy už vykonané.

Ilustračný obrázok k článku Poruchu v Mestskom kúpeli v Nitre opravili: Otvoriť by ho mohli už cez víkend
6
Galéria

Mestský kúpeľ v Nitre, ktorý bol pre poruchu na potrubných rozvodoch od 11. marca zatvorený, by mal už čoskoro opäť slúžiť verejnosti. Ako informoval Andrej Jančovič z mestského úradu, kúpeľ otvoria už počas nastávajúceho víkendu.

Poruchu opravili

Informácie potvrdil aj vedúci prevádzky Jozef Bubeník. Podľa jeho slov už boli vykonané nutné rekonštrukčné práce. Ešte v pondelok (18. 3.) bola zatmelená prasklina, ktorá začiatkom minulého týždňa poškodila potrubie. Utesnené sú tiež trysky a opravené budú aj zberné miesta žľabu.

„Bazén bol vyčistený, predbežné otvorenie je naplánované po jeho napustení. Predpoklad je, že by to mohlo byť v piatok alebo sobotu,“ uviedol Bubeník.

Bazén SPU

Kým je mestský kúpeľ mimo prevádzky, môžu plavci využívať počas pracovných dní od 13. do 15. hodiny bazén Slovenskej poľnohospodárskej univerzity. „Na ústretovom kroku pre verejnosť sa dohodli primátor Marek Hattas a rektorka univerzity Klaudia Halászová,“ dodal Jančovič.

Foto: ilustračné

FOTO a VIDEO: V Nitre po prvýkrát odštartovala Plavecká 24-hodinovka
6
Galéria
Zdroj: TASR