Mestský kúpeľ otvoria najskôr v apríli: Náklady zatiaľ vyčíslené nie sú

Z bazéna postupne vypúšťajú vodu. Radnica už má firmu, ktorá poruchu opraví.

Lucia Šútorová

Mestský kúpeľ v Nitre je od pondelka 11. marca zatvorený. Dôvodom je prasknuté potrubie pod bazénom. Bazén musia podľa radnice vypúšťať postupne aby korózia nepostupovala ďalej – a škody neboli ešte väčšie.

"Momentálne klesla voda v bazéne približne okolo 50 centimetrov,“ uviedol pre mestský web k aktuálnej situácii vedúci prevádzky nitrianskeho mestského kúpeľa Jozef Bubeník.

Kedy a za koľko?

Podľa mestskej stránky budú informácie o nákladoch na rekonštrukciu a presný termín dokončenia opráv známe 18. marca. Dodať ich má odborná firma, ktorá bude renováciu realizovať.

„Počkáme na stanovisko odbornej firmy a vyvinieme maximálne úsilie, aby bol bazén v prevádzke už v apríli,“ spresnil Miloš Dovičovič.

Výmena rozvodov

V lete by chceli vymeniť rozvody. Investícia je však nákladná. „V prípade schválenia finančných prostriedkov mestským zastupiteľstvom, by mohla byť v lete zrealizovaná v plavárni aj celková výmena rozvodov. Náklady sú odhadované na 100-tisíc eur,“ povedal poradca pre komunikáciu z mestského úradu Henrich Varga.

Koncom minulého roka sa ešte v Mestskom kúpeli konala plavecká súťaž. Pozrite si foto!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk