Lucia Lauková Správy

Popadané konáre a stromy: Silný vietor v nitrianskom parku narobil škody, FOTO

Pre silný vietor bol mestský park v Nitre uzavretý tri dni. V nepriaznivom počasí hrozilo nebezpečenstvo pádu konárov a stromov.

Ilustračný obrázok k článku Popadané konáre a stromy: Silný vietor v nitrianskom parku narobil škody, FOTO
9
Galéria
Zdroj: Mesto Nitra

Mestský park v Nitre je už otvorený. Kvôli silnému vetru uzavrelo mesto park ešte v utorok 23. apríla. „Dnes odvolávame mimoriadne opatrenie, ktorým sme pre silný nárazový vietor uzavreli mestský park,“ informoval hovorca mesta Tomáš Holúbek.

Hrozil pád stromov

„Park na Sihoti bol uzavretý tri dni. K mimoriadnemu opatreniu sme pristúpili po zosilnení vetra. V mestskom parku je totiž množstvo stromov a v nepriaznivom počasí hrozilo nebezpečenstvo pádu konárov a stromov, a tým ohrozenie zdravia návštevníkov parku,“ vysvetlil Tomáš Holúbek hovorca mesta.

Park vyčistili

Opatrenia neboli zbytočné, na zem sa zrútilo mnoho konárov ale aj viaceré stromy. „Poškodených stromov, ktoré vyvrátilo alebo rozčeslo (a preto museli byť spílené) bolo nakoniec päť. V starom parku poškodil vietor lipu, liriodendrón a javor, v novom parku lipu a na Južnej ulici orech,“ uviedol hovorca mesta. Dodal, že pracovníci Strediska mestských služieb spílili popadané stromy, pozbierali popadané konáre a park vyčistili.

Silný vietor v nitrianskom parku narobil škody, FOTO
9
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM