Lucia Lauková Správy

Pomoc prišla práve včas: Sanatórium pre deti v Nitre má nové sociálne zariadenia

Sanatórium sídli v kaštieli, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Niektoré priestory už boli vo veľmi zlom stave.

Ilustračný obrázok k článku Pomoc prišla práve včas: Sanatórium pre deti v Nitre má nové sociálne zariadenia

Liečebno-výchovné sanatórium (LVS) v Nitre, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti Ministerstva vnútra SR – Okresného úradu Nitra, prešlo počas letných prázdnin veľkou stavebnou premenou.

Priestory boli v zlom stave

Sanatórium sídli v kaštieli, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou a niektoré priestory už boli vo veľmi zlom stave. Sociálne zariadenia boli zrekonštruované vďaka sponzorskému daru. „Podpora prišla práve v čase, kedy sme to už veľmi potrebovali. Vďaka úžasným ľuďom sa priestory sanatória zmenili na hygienicky, bezpečnostne a esteticky vyhovujúce. Som hrdý na to, že i v dnešnom uponáhľanom svete cítiť ľudskosť a prostredie, v ktorom naše deti trávia čas je príjemné a čisté,“ uvádza na margo rekonštrukcie prednosta Okresného úradu Nitra Karol Borik. V novom školskom roku tak môžu deti i zamestnanci sanatória využívať nové sociálne zariadenia.

Slávnostné otvorenie

Slávnostné uvedenie zrekonštruovaných priestorov do užívania sa uskutoční v piatok 21. septembra o 14.00 h v priestoroch Liečebno-výchovného sanatória, Pri kaštieli 1 v Nitre.

Spoločne so slávnostným odovzdávaním priestorov do užívania sa uskutoční aj požehnanie priestorov LVS, ktoré vykoná z poverenia diecézneho biskupa, Mons. Viliama Judáka člen hradnej kapituly kanonik Mons. Marián Šuráb.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM