Lucia Šútorová Kultúra

Pod Zoborom sa stretnú esperantisti z 29 krajín: Prinesú aj národné špeciality

Tohtoročnej Letnej školy esperanta v Nitre sa zúčastní vyše 180 ľudí z 29 krajín sveta. Na programe majú aj medzinárodný gurmánsky festival.

Ilustračný obrázok k článku Pod Zoborom sa stretnú esperantisti z 29 krajín: Prinesú aj národné špeciality
Zdroj: TASR

V polovici júla sa v Nitre stretnú esperantisti z celého sveta. Letná škola esperanta sa uskutoční od 12. do 20. júla v priestoroch Strednej odbornej školy veterinárnej. Organizátori očakávajú účasť viac ako 180 ľudí z 29 krajín sveta.

Letná škola esperanta je určená pre začiatočníkov i pokročilých. Účastníci budú rozdelení do šiestich skupín podľa jazykovej úrovne.

Na záver každý získa potvrdenie o absolvovaní 26-hodinového kurzu podľa úrovní Európskeho referenčného rámca pre jazyky od A1 po C1. Zároveň s výučbou sa prvýkrát uskutoční Letné esperantské programovanie, hackathon v esperante.

Gurmánsky festival

Podľa Petra Baláža z občianskeho združenia Edukácia@Internet, ktoré je organizátorom podujatia, je pre účastníkov Letnej školy esperanta pripravený aj sprievodný program. Okrem koncertov, prednášok, kreatívnych dielní, divadelných predstavení či premietaní filmov môžu záujemcovia absolvovať výlety do Bratislavy, Topoľčianok, Banskej Štiavnice i arboréta Mlyňany.

Súčasťou programu je medzinárodný gurmánsky festival, kde bude mať každá krajina stôl na prezentovanie národných špecialít, ale aj medzinárodný večer, kde budú môcť účastníci letnej školy odprezentovať pieseň alebo báseň svojej krajiny.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie