Lucia Šútorová Kultúra

Október v Ponitrianskom múzeu: Ponúkne textil, kamenné nálezy i tvorbu Roberta Žilíka

Ponitrianske múzeum ponúkne v októbri tri výstavy. Venované budú textilným dezénom, kamenným nálezom a tvorbe umelca Roberta Žilíka.

Ilustračný obrázok k článku Október v Ponitrianskom múzeu: Ponúkne textil, kamenné nálezy i tvorbu Roberta Žilíka
8
Galéria

Ponitrianske múzeum v Nitre pripravuje na október tri nové výstavy. Návštevníci si budú môcť pozrieť expozície venované textilnej tvorbe, histórii i výtvarnému a úžitkovému umeniu.

Výstava s názvom Textilný dezén v tvorbe Beaty Kabíčkovej-Vinceovej bude sprístupnená 11. októbra a potrvá do 1. decembra.

Textil aj nálezy

„Budú na nej prezentované kolekcie textilných dezénov z obdobia 70. a 80. rokov 20. storočia, ktoré boli vytvorené pre pražské Ústredie bytovej a odevnej kultúry,“ uviedla PR manažérka múzea Ľubica Packová-Zahradárová.

Silicit – oceľ doby kamennej je názov výstavy venovanej kamennej industrii v praveku Slovenska. Expozícia ponúkne od 18. októbra do konca decembra exponáty kamenných nálezov z rôznych archeologických výskumov na Slovensku.

Hračky i hudobné nástroje

Výstava z tvorby umelca Roberta Žilíka bude v Ponitrianskom múzeu sprístupnená 25. októbra a potrvá do 30. novembra.

„Návštevníci si budú môcť pozrieť expozíciu, ktorá bude pozostávať z hračiek, úžitkových predmetov, plastík, reliéfov, replík, dobových hudobných nástrojov či ilustrácií k vlastnej lyrickej a epickej spisbe, vytvorených Robertom Žilíkom, ktorý je zároveň zakladateľom a členom združenia Musicantica Slovaca,“ dodala Packová-Zahradárová.

Foto: ilustračné

Sledujte nás aj na Facebooku a In­stagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Nitry a okolia.

Nahliadnite do hokejovej histórie: V Nitre vystavujú unikátne predmety, FOTO
8
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie