Zlatica Gregorová Hádzaná

Ženská hádzanárska reprezentácia v Šali: Tvrdý tréning na play off MS 2019, FOTO

Slovenský tím čaká posledný krok v kvalifikácii na MS 2019 v Japonsku. Začiatkom júna sa predstavia v Karlskrone, odveta bude 6. júna od 18.00 h v Šali.

Ilustračný obrázok k článku Ženská hádzanárska reprezentácia v Šali: Tvrdý tréning na play off MS 2019, FOTO
8
Galéria
Zdroj: TASR

Vo štvrtok sme mali zraz a už v piatok prvý tréning, takže trocha zmena v porovnaní s minulosťou, keď sme tri štyri dni iba regenerovali. Teraz sa niektorým hráčkam skončila sezóna skôr a museli sme trochu trénovať, dvakrát sme boli aj v posilňovni,“ prezradil tréner SR Ján Packa. Tešiť ho môže zdravotný stav družstva, keď problémy hlásili iba dve hráčky.

Choré hráčky

„Katarína Pócsíková prišla s nejakým zápalom, tak sme ju poslali domov. Do Švédska s nami nepôjde, ale ak sa jej polepší, po návrate sa k nám pripojí. Adriana Medveďová má niečo s rukou, ešte uvidíme, ako to bude vyzerať. Ostatné hráčky sú fit,“ uviedol Ján Packa.

Koniec kariéry

Play off bude mať špeciálnu príchuť pre spojku Tetyanu Fiľkovú-Trehubovú, ktorá ukončí aktívnu kariéru. „Rozhodla som sa tak, pretože chcem tráviť viac času s rodinou. Manžel pracuje ďaleko, cez týždeň nie sme spolu a ja som s malou dcérkou,“ vysvetlila tridsaťročná ukrajinská rodáčka. Hoci sa na spoluhráčky tešila, jej názor nezmení ani prípadný postup na MS.

„Rozhodnutie je definitívne. Tešila som sa na posledné dva zápasy aj na prípravu, chcem si to užiť a bola by som rada, ak by som tomu dala víťaznú bodku. Pracujeme na defenzíve, ony sú veľké, ale my pohyblivejšie, takže verím, že máme šancu. Veľa bude závisieť od prvého zápasu,“ uviedla Tetyana Fiľková-Trehubová.

Nominácia hádzanárok Slovenska

Brankárky: Adriana Medveďová (Minaur Baia Mare/Rum.), Viktória Oguntoye (DVSC Debrecín/Maď.), Izabela Kondášová (KKC Kisvárda/Maď.)

Pivotky: Nikoleta Trúnková, Vladimíra Kišíková (obe Iuventa Michalovce)

Krídelníčky: Réka Bíziková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Mária Holešová (RK Podravka Vegeta Koprivnica/Chor.), Annamária Patrnčiaková (DHK Zora Olomouc/ČR), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa)

Spojky: Monika Rajnohová (ESBF Besancon/Fr.), Karin Bujnochová (Achenheim Truchtersheim Handball/Fr.), Simona Szarková (Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Marianna Rebičová (KKC Kisvárda/Maď.), Patrícia Wollingerová, Veronika Habánková, Tetyana Fiľková-Trehubová, Vladimíra Bajčiová (všetky Iuventa Michalovce)

Ženská hádzanárska reprezentácia v Šali: Tvrdý tréning na play off MS 2019, FOTO
8
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM