Zlatica Gregorová Od Vás

Voltižéri sa predviedli v Pezinku: Šaliansky klub získal aj parádny titul, FOTO

V polovici júna tohto roka sa konala ďalšia súťaž. Areál Rozálka v Pezinku privítal účastníkov Medzinárodného voltížneho preteku CVI Slovakia.

Ilustračný obrázok k článku Voltižéri sa predviedli v Pezinku: Šaliansky klub získal aj parádny titul, FOTO
Zdroj: TJ Slavia SOUP Šaľa

Súťaže sa zúčastnilo 13 štátov, 58 koní, 150 jednotlivcov, 12 skupín a 8 dvojíc. Telovýchovnú jednotu Slávia SOUP Šaľa reprezentovali 6 jednotlivci a jedna juniorská skupina.

Skvelí voltižéri

„Zo všetkých jednotlivcov sa najlepšie umiestnila pretekárka Lea Hakszer, hneď po nej vynikli výkony Frederika Fülopa a Jozefíny Baloghovej. Pre Sáru Nitonovú, Ramonu Strhlíkovú a Emmu Florekovú tento pretek predstavoval veľkú výzvu, nakoľko sa venujú voltíži ešte krátky čas. Napriek tomu však predviedli všetko, čo bolo v ich silách, a ukázali, že v najbližších rokoch budú aj ony tie, čo sa pobijú o popredné priečky,“ informoval nás Lukáš Luknár z TJ Slavia SOUP Šaľa.

Slovenská hymna

Ako sme sa ďalej dozvedeli, na preteku sa darilo Lei Hakszer, ktorá štartovala v kategórii CVI* premiérovo. So známkou 6,800 v povinnej zostave získala prvú priečku, pričom vo voľnej zostave súťažiaci podržal kôň Nadir s lonžérkou Janou Majdlenovou. „Nakoniec sa šalianskej pretekárke podarilo zvíťaziť s celkovou známkou 6.816, so značným náskokom pred druhou talianskou reprezentantkou. Po zverejnení výsledkov Lea s jej trénerkou Janou Majdlenovou neskrývali radosť, ba na ich tvárach bolo badať slzy šťastia i preto, že si po rokoch mohli vypočuť slovenskú hymnu“ priblížil Lukáš Luknár.

Darilo sa aj ďalším voltižérom zo šalianskej skupiny. V juniorskej kategórii štartoval šaliansky pretekár Frederik Fülop na koni Frajer, ktorý v medzinárodnej konkurencii maďarských a argentínskych pretekárov získal skvelé 3.miesto s konečnou známkou 5.335.

V konkurencii

Jozefína Baloghová štartovala na koni Nadir v kategórii CH2*. „Po jej vynikajúcom výsledku z preteku v českom Frenštáte pod Radhoštěm, kde obsadila 5.miesto a bola najlepšou pretekárkou spomedzi všetkých štartujúcich Sloveniek, stála pred veľkou výzvou. Vo väčšej konkurencii až 20 pretekárok z rôznych kútov sveta sa jej podarilo umiestniť na krásnom 6.mieste so ziskom známky 6.100. Týmto medzinárodným pretekom sa Joja rozlúčila s kategóriou CH2* a zaručila si budúcoročný štart už v kategórii J2*,“ prezradil Lukáš Luknár.

Medailovú bilanciu Šaľanov vylepšili aj juniori: Jozefína Baoghová, Lea Hakszer, Frederik Fülop, Ramona Strhlíková, Zsofia Tyukos a Eliška Nemčeková.

Striebro cvičencom

„Skupinové cvičenie v Šali po rokoch ožíva, avšak úspechy ako napríklad z roku 2005, keď sa Šalianskej seniorskej skupine podarilo získať titul Majstra Európy v talianskej Brescii, sú ešte veľmi vzdialené. Cvičenci sú však dobrým kolektívom a majú silu a odhodlanie sa zlepšovať. Výsledkom ich práce je aj strieborná medaila z Pezinka, ktorú dosiahli so ziskom známky 5.998,“ skonštatoval Lukáš Luknár.

Naj klub na CVI

Skupina sa predviedla na koni Accordo T pod vedením Jany Majdlenovej. Šaliansky voltižéri tak v Pezinku skončili so zlatou, striebornou a bronzovou medailou a vytiahli Telovýchovnú Jednotu Slávia Soup Šaľa na post najúspešnejšieho slovenského klubu štartujúceho na CVI Pezinok 2018.

Voltižéri sa predviedli v Pezinku: Šaliansky klub získal aj parádny titul, FOTO
8
Galéria
Zdroj: TJ Slavia SOUP Šaľa
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM