Zlatica Gregorová Šport

V Trnovci sa zíde voltížna elita: Kone vymenia za barely

Onedlho sa budú konať zaujímavé športové preteky. Predvedú sa v nich jazdci na bareloch.

Ilustračný obrázok k článku V Trnovci sa zíde voltížna elita: Kone vymenia za barely
Zdroj: archív OZ Farao

Už onedlho odštartujú Celoslovenské barelové preteky vo voltíži. Usporiadateľom pretekov je Občianske združenie Farao z Trnovca nad Váhom.

Od východu na západ

Tak, ako i po iné roky, súťaž sa bude konať v priestoroch Kultúrneho domu v Trnovci nad Váhom. Bareloví voližéri budú predvádzať svoju šikovnosť v sobotu 27. januára 2018 od 10.00 hod. Preteku sa zúčastňujú súťažiaci z rozmanitých kútov Slovenska od východu až po západ. A nechýbajú na ňom ani členovia voltížneho klubu TJ Slávia Šaľa.

Barelová voltíž je špecifická tým, že jazdci nepredvádzajú svoje umenie na živých koňoch ale na sudoch, tzv. bareloch s držadlami. Súťažiaci pretekajú ako jednotlivci, dvojice alebo aj skupiny. Porotcovia majú ťažkú úlohu, pretože hodnotia vyše desiatku vekových kategórií – deti, juniori, muži, ženy, seniori.

Oceňovaní voltižéri

„Na konských pretekoch sme boli v roku 2016 trojnásobní majstri Slovenska , 1 x vicemajstri a 2 x druhý vicemajstri. Z každého preteku odchádzajú naše deti s medailovými umiestneniami. Ani naše kone neodišli ani z jedného preteku bez titulu Kôň preteku v niektorej z kategórii. Dokonca náš kôň Ejfél Pluto sa stal Koňom roka 2016 v kategórii dvojíc. Reprezentovali sme aj na medzinárodnom poli kde sme obsadili z dvoch štartov dva krát krásne 5. miesto. Tento rok sa opäť pripravujeme na národnú ale aj medzinárodnú reprezentáciu,“ uviedla trénerka Vladimíra Lenčéšová. Ako nám Vladimíra Lenčéšová ďalej prezradila, budúci týždeň bude na podujatí štartovať približne 80 pretekárov na barelových trenažéroch.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM