Zlatica Gregorová Šport

Šalianski voltižéri bodovali: Priviezli aj cenné medaily

Naši gymnasti na koníkoch sa môžu popýšiť peknými úspechmi. Účasťou na Slovenskom pohári v Lieskovanoch potvrdili svoje kvality.

Ilustračný obrázok k článku Šalianski voltižéri bodovali: Priviezli aj cenné medaily
Zdroj: TASR

Usilovnosťou a láskou k štvornohým zvieratkám prekonávajú vysnívané méty. Inak tomu nebolo ani počas nedávneho podujatia. Koncom letných prázdnin, v sobotu 26. augusta 2017 členovia TJ Slávia SOUP Šaľa prijali pozvanie do košického kraja.

V Lieskovanoch súťažili spolu s domácimi aj kluby TJ Slávia UVLF Košice, TJ Slávia SOUP Šaľa a JK Lángov dvor. Prišlo 35 jednotlivcov, 3 skupiny aj 6 dvojíc. Slovenský pohár bol usporiadateľmi podelený na niekoľko kategórií. Svoje sily si zmerali dievčatá aj chlapci v súťaži mladších aj starších detí, juniorov, detských skupín aj dvojíc. Naprázdno neodišli ani hviezdy voltížneho parketu, koníky.

Uspel aj koník „Frajer“

Mladšie deti zastupovali samé dievčatá. „Predstavilo sa nám 17 dievčat, najlepšie predvedenou voľnou zostavou stupeň víťazov, opäť s nepatrným rozdielom, uzatvorila Eliška Nemčeková na koni Frajer (lonžovala Jana Majdlenová, TJ Slávia SOUP Šaľa). V súťaži starších detí bojovalo o cenné kovy 15 pretekárov.  Teo Sýkora (JK Lángov dvor Trnovec N/V) sa tešil zo zlata. Juniorská súťaž patrila plne trom pretekárom z TJ Slávie SOUP Šaľa, ktorých lonžovala Jana Majdlenová. Na koni Nadír ako víťazka vyšla Lea Hakszer pred Jozefínou Baloghovou. Ich tímový kolega a jediný zástupca mužskej časti juniorov Frederik Fülop na koni Frajer prispel do klubovej zbierky zlatom, " informuje web Voltíže na Slovensku.

Šaľania na prvých priečkach

Spomedzi detí sa opäť ušlo cenného kovu aj šalianskym súťažiacim. Striebornú priečku si vybojovali V. Tóthová, F. Fülopová, M. Spissiaková, J. a O. Benčíková J. a K. Nagyová. Juniorská skupina patrila výlučne našim členom. Na podujatí sa predstavili aj súťažiace dvojice. Pohárové zlato si vybojovali  Lea Hakszer s Jozefínou Baloghovou na koni Nadír a Žofia Tyukos s Ramonou Strhlíkovou na koni Frajer obsadili striebornú priečku (lonžérkou bola Jana Majdlenová z TJ Slávia SOUP Šaľa). Bronzová medaila poputovala do rúk dvoch Emiek, Dudonovej a Sýkorovej z trnoveckého Lángovho dvora.

Voltíž by sa nedala jazdiť bez hrdinských koní. Tie si na súťaži taktiež vybojovali svoje umiestnenia. Rozhodne nie v súlade so svojím menom sa stal víťazom košický kôň Trouble Maker Z. Na ďalších priečkach sa umiestnili šalianske koníky Accordo a Frajer.

Foto:ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM