Zlatica Gregorová Samospráva

V Šali vyrastie ďalšie športovisko: Zahráte si tam streetbal aj hádzanú

Využiť opustené plochy na verejnom priestranstve je výzva. Urobiť z nich príjemné prostredie je plánom viacerých starostov a primátorov.

Ilustračný obrázok k článku V Šali vyrastie ďalšie športovisko: Zahráte si tam streetbal aj hádzanú
Zdroj: Mesto Šaľa

Aj v našom okrese sa budujú sa ihriská či plochy pre rekreačné účely a tak sa minimalizujú nevzhľadné miesta.

Využili výzvu

Asfalt vedľa Materskej školy na Ul. 8. mája taktiež prejde výraznou renováciou. Podľa projektu šalianskej radnice by tu malo vzniknúť multifunkčné ihrisko. Keďže na všetky aktivity sú potrebné financie, mesto využilo súvisiacu výzvu a s predloženým projektom uspelo. V rámci Programu rozvoja športu 2018 už mestu Šaľa pridelili dotáciu 37– tisíc eur.

Kolektívne hry

Výstavba nového ihriska v našom meste tak bude onedlho realitou. Podľa dostupných informácií šalianskej radnice, by jeho rozmery mali byť 33 × 18 m a povrch bude tvoriť umelý trávnik. Do tejto časti mesta prinesie klasické aj novšie kolektívne hry ako napríklad volejbal, tenis, streetbal a záujemcovia sa tu budú môcť venovať aj futbalu, či hádzanej.

Mesto Šaľa už aktuálne hľadá vhodného dodávateľa, ktorý by multifunkčné ihrisko na Ul. 8. Mája vybudoval. I so všetkými požadovanými prvkami, ktoré budú tvoriť ďalší relaxačný priestor, pretvorením dosluhujúcej a nevyužitej plochy. Mesto projekt plánuje financovať prostredníctvom získanej dotácie a tiež z vlastného rozpočtu. Podľa aktuálnej výzvy by vybudovanie športovej plochy malo stáť približne 55 529,25 eur bez DPH.

Tento rok

Projekt je realizovaný s finančnou podporou Úradu vlády Slovenskej republiky – program Podpora rozvoja športu na rok 2018. Dodávateľ prác by mal byť známy v druhej polovici júla 2018. Ihrisko by tak mohlo, podľa informácií zo šalianskej radnice, slúžiť svojim návštevníkom ešte tento rok.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM